Tato vzpomínka velmi naturalisticky popisuje, jak fungovalo socialistické porodnictví. Prosím především voličky KSČM a všechny mladé, co si říkají, že za komoušů nemohlo být tak zle, aby si to přečetly.
 

 
Byl únor 1981 a mně se blížil termín porodu mé první dcery. Jednou v noci mi praskla plodová voda a já odjížděla do porodnice. Bylo asi půl třetí ráno a na příjmu byla korpulentní zdravotní sestra.
 
Prohlédla mě a ostrým hlasem dodala: "Do rána se nic nestane. Já mám na "hekárně" plno, lehněte si na vozejk na chodbě." Tak jsem proležela 12 hodin.
 
Dalši noc asi v jednu hodinu stejná korpulentní sestra usoudila, že je čas porodu. Z posledních sil jsem se vyškrábala na porodní stůl. Sestra mi přikurtovala nohy na "koze" řemenem, abych sebou tolik neházela.
 
Přišel ospalý porodník a porod mohl začít. Po chvíli tlačení mi sestra hupsla na břicho, já zatlačila, řemen na pravé noze nevydržel, praskl a já vší silou kopla porodníka pod levé oko. Odskočil, zaklel a znovu se vrátil.
 
Za hodinu se narodila dcera.
 
Dopoledne při vizitě na pokoji přišel porodník s tmavými brýlemi na očích. Přistoupil k mému lůžku, brýle sundal a já uviděla pěkného monokla. Ušklíbl se a pravil: "Takhle mě nezřídili ani chlapi v hospodě".
 
Byla jsem ráda, když jsem za pár dní odcházela i s dcerou domů.
 
Jana Berková
 

A tak to chodilo....
 
I tento příspěvek může získat knihu:
 

Nejkrásnější růže - Nora Roberts, Jill Gregory, Ruth Ryan Langan, Marianne Willman (Legendy, kouzla, stateční rytíři a krásné panny, ale hlavně a především láska. Čtveřice nových příběhů od autorek romantické povídkové knížky Byl jednou jeden Hrad )

Kouzla milují žár mého těla - J. D. Robb, Susan Krinald, Maggie Shayne, Laurel K. Hamilton (Čtyři zcela nové, okouzlující příběhy od uznávaných autorek amerických bestsellerů)

A za co je můžete získat? Za své příběhy, za své zajímavé žádosti o radu, za vtípky a fotky s duší a příběhem z vašeho fotoaparátu. Dnes nemáme žádné konkrétní téma, dnes můžete posílat cokoliv.

redakce@zena-in.cz

 

A nezapomeňte - v 10:00 začala týdenní věrnostní soutěž o 5 000 Kč

Můžeš vyhrát i TY