a to, že jsem chtěla zhubnout příliš rychle. Svěřila se nám naše čtenářka s nickem Placka0. Když ručička váhy ukázala rovnou stovku, rozhodla se jednat. Přihlásila se do kurzu a podařilo se jí shodit bezmála třicet kilo

Dobrý den Vám všem. Nadváha mě trápila už od mládi. Bylo mi jasné, že s tím musím něco udělat, ale místo toho jsem se stále na něco vymlouvala. Nejčastěji prací a každodenní shon, při kterém není nějaké hubnutí čas ani nálada. A když už jsem výjimečně zabojovala, udělala jsem pokaždé stejnou chybu, chtěla jsem zhubnout příliš rychle.

Takže jsem se pouštěla do různých diet slibující úbytek i několik kilogramů týdně. Dodnes mám před očima tukožroutskou polívku. Hrůza!  Otřesu se vždy při vzpomínce.Takové pokusy samozřejmě nikde nevedly a ručička na váze pořád stoupala směrem vzhůru.

A takse stalo, že koncem roku 2006 ukázala rovnou 100vku, tahle děsivá cifra mě vyburcovala k činu, takže jsem se rozhodla bojovat. Vzpoměla jsem si na kamarádku Petru, která  úspěšně zhubla se sdružením STOB, které pomáhá lidem zdravě hubnout a hned jsem tam zavolala.

Po novém roce všechny kurzy praskaly ve všech. Nakonec jsem měla ale štěstí. Pro velký zájem otevřeli ještě jeden  mimořádný kurz, do ktrého jsem se přihlásila. Od Petry jsem věděla, jak zhruba to tam chodí, ale neuměla jsem si představit, kdo tyto kurzy navštěvuje. Myslela jsem si, že tam budou hlavně ženy s velkou nadváhou od stotřiceti kil a výše a že já budu patřit k těm štíhlejším. Ale to jsem se spletla. Váhově jsme na tom byly plus mínus stejně.

Překvapilo mě i velké věkové rozpětí. Jednou týdně se tu na dvě hodiny scházely snad všechny kategorie od studentek až po důchodkyně. Od začátku se z nás stala dobrá parta, výborně stmelovala naše lektorka. Bez jejího povzbuzování a laskavého humoru by to mnohé z nás nedokázaly a to včetně mě. Radila nám jednoduché cviky, které se dají dělat i v tramvají cestou do práce, nebo v kanceláři u počítače. Dodnes doma používám jseden její trik, jak se rozhýbat. Stačí si dát při věšení prádla koš o pár metrů dál a pro každý kousek se pěkně prohnout..

Po třinácti týdnech jsem z kurzu odcházela o 8 kilo lehčí ale také bohatší o spoustu užitečných informací, jak úspěšně pokračovat v hubnutí. A podařilo se. Ke zdravému vyváženému jídelníčku jsem přidala více pohybu. Díky tomu jsem koncem roku 2007 ještě o něco zhubla a svých 72-74 kilo si statečně držím až dodnes.

Zdravá strava a pravidelný pohyb mi navíc pomáhájí zvládat každodenní stres.

Placka0

Milá Placka0, jste dobrá. Vždycky je nejdůležitější změna životního stylu od základu a pak vytrvat

Text nebyl redakčně upraven

Napíšete nám také svůj příběh, milé ženy-in?

  • Bojovaly jste někdy s nadváhou?
  • Jste spokojené se svou postavou, nebo s ní celý život bojujete?
  • Jaká váha je pro vás ideální? Snažíte se ji získat, udržet, nebo ji máte? Co pro to musíte dělat?
  • Chtěla byste vážit jako ve dvaceti? Byla jste v tomto věku naopak baculatější než teď?
  • Vážíte se, nebo poznáte každé kilo na oblečení?
  • Máte dobrou váhu v genech? Patříte mezi šťastné ženy, které se kvůli váze nikdy netrápily?
  • Kolikrát se vám změnila váha během života? Kdy jste vážila nejvíc?

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A na co se můžete těšit vy?

Přípravek Lipoxal více o něm ZDE

cena

...a knihu Manuál dietologie. 140 otázek a odpovědí o výžiě a potravinách

kniha

Reklama