Když jsme v dubnu psali o Marušce, Heleně a dalších dívkách, kterým se sex za peníze na severu Čech stal živností, vypadalo to, že jejich dobrovolně zvolenou pracovní činností nemůže nic otřást...

 

Je to ale pár dnů, co se jejich život otočil doslova naruby. Když jsme mapovali například cestu slečny Heleny, která ji zavedla do nočního klubu na hranicích s Německem  vedla přes začátky na silnici a braní doslova všeho, co zastavilo, až do vcelku ucházejícího nočního klubu. A dnes jako mávnutím proutku je tato dívka tam, kde byla na začátku. Na silnici. A nejen ona.

 

Proč?

„Může za to vlastně jedna z nás,“ říká Helena, která souhlasila s fotkou alespoň zezadu. „Nepohodla se v jednom z místních podniků s majitelem. Asi šlo o peníze,“ domnívá se. „No a tak šla a všechny naprášila.“

Místní policie měla už dlouho obchodování zdejších bossů v hledáčku, jenže chyběly důkazy, výpověď svědka a také konkrétní jména. „Udělala to jako pomstu. Teď se schovává a já se jí nedivím,“ pokračuje Helena. „Jenže tím svým jednáním dostala do maléru nejen ty, kterým se chtěla pomstít, ale nás všechny,“ postěžovala si. Následovalo totiž nekompromisní uzavření všech místních vykřičených domů a hodně chlebodárců prý skončilo v celách předběžného zadržení. „Začínala jsem u silnice a teď jsem tam zase. A navíc je pěkná kláda. Neznala jsem ji, ale asi bych ji praštila,“ zlobí se Helena.

 

„Provozování prostituce je u nás protizákonným činem. Jedná se o kuplířství, a to je trestný čin,“ říká jeden z tamních policistů. „V zásadě se ale špatně prokazuje, protože kdo dokáže, že dívka provozuje sex za peníze, pokud to sama neuvede? Proto se bez svědků nebo zinscenovaného pokusu prakticky nedá prokázat,“ uvedl zdroj. „Potřebujete tak svědka nebo kuplíře chytit za ruku,“ vysvětlil. „A tady zafungovalo to první, ta dívka se ale asi teď někde bojí o život.“

 

Proč tedy Helena nevezme tuhle situaci jako znamení ke změně a místo postávání u silnice nejde raději do práce? „Třeba do hypermarketu ke kase, ne? Tak to po mě nechtějte. Za tu almužnu bych už dneska nedokázala ani žít,“ říká s tím, že ale vlastně ani neví, jaký má pokladní příjem.


„Ale já si přijdu tak na čtyřku za den, a to asi nemaj. Teda teď půjdu trochu dolů, když je to takhle. Ale zase si řikám, že skopčáci v klubech neuspějou, tak budou muset brát u silnic. A ono se to časem zase srovná.“
Helena je evidentně rozhodnutá a má jasno. „A když to jó nepude, tak se sbalím a půjdu do Prahy,“ uzavírá.

 

Tento policejní kousek je chvályhodný. Problém s prostitucí ovšem neřeší. Protože kde je stále poptávka, tam je i nabídka.

 

Hledali jsme i Marušku, abychom se jí zeptali, jestli pocítila na svém pracovišti „U rozpadlého domu“ nějaký vyšší příval klientů, ale na svém místě nebyla. Asi je opravdu více vytížena.

 

Zato jsme narazili na německého „turistu“, který z jednoho z podniků odcházel s nepořízenou. Jak bude teď svůj „problém“ řešit? „Zřejmě zajedu tady níž a navštívím dívku v soukromí, nebo ji pozvu do vozu.“ O své zdraví se prý nebojí. „Je to riziko,“ připustil Hans, „ale co dnes není, že. Zase ušetřím,“ dodal s úsměvem.

 

Doufejme, že ti, kteří uvízli v síti policie, nebudou zítra svou „licenci“ v klidu využívat ve stejných podnicích, ale budou mít několik let na to vymyslet jiný podnikatelský záměr.

 

 

 

Reklama