Druhý březnový týden patří již pátému celosvětovému a druhému českému ročníku Týdne otevřeného vzdělávání. Od 7. do 11. března upozorňuje na tvorbu a šíření otevřených vzdělávacích zdrojů. Zapojte se také a naučte se využít bezplatného off-line i on-line vzdělávání.

uceni

Do aktivit se v letošním ročníku zapojí například Aliance pro otevřené vzdělávání, Wikimedia ČR, Iuridicum Remedium, Národní technická knihovna, Amnesty International, Creative Commons, Pedagogická fakulta MU či Google Education Group.

Přehled jednotlivých přednášek a akcí k Týdnu otevřeného vzdělávání naleznete zde.

Co je Otevřené vzdělávání

Otevřené vzdělávání je kolektivní termín odkazující na mnoho postupů a činností, jejichž základem je otevřenost a vzdělávání. Otevřené vzdělávání je v první řadě o odstraňování překážek ve vzdělávání. Například volným zpřístupněním obsahu a dat pro další využití. Může však jít i o kulturní změny, jako je posun k novým výukovým metodám a postupům, které tradiční role učitele a studenta mění na postavení rádce a studenta. Způsob vzdělávání se transformuje a otevřené vzdělávání může sehrát významnou roli v této transformaci. Více na stránkách otevrenevzdelavani.cz.

Reklama