Statistika na telefonických a elektronických komunikačních kanálech Linky bezpečí potvrzuje velký nárůst problémů spojených se seznamováním přes internet. Za poslední rok se potíže zvojnásobily!

Témata obtěžování, zneužívání, lákání na schůzku či šikany patřily loni k hlavním problémům, na něž si v roce 2009 stěžovaly děti ve spojení s užíváním internetu. Sdružení Linka bezpečí tato data zveřejnilo u příležitosti letošní konference Junior Internet, která se konala o víkendu v Praze a jíž se zúčastnilo několik set dětí studentů mladších 18 let.

Bezplatná poradna bezpečnějšího internetu www.pomoconline.cz  funguje ve Sdružení Linka bezpečí v rámci projektu Safer Internet CZ. Stránky pomáhají dětem, dospívajícím i rodičům  porozumět možným rizikům spojeným s užíváním internetu. Děti  mohou s problémy na internetu kdykoliv kontaktovat Linku bezpečí na bezplatné nonstop krizové lince, na chatu nebo e-mailem.

V rámci prevence byly na adrese www.sikcz.cz vytvořeny videospoty, které se promítají ve školách a v kinech. Pro vás je zde mnoho okázek spotů s velkým počtem druhů problémů, které se v rodině a ve škole mohou vyskytnout. Ukažte stránky svým dětem, ať jsou na všechno připravené.

Už jste doma řešili podivného člověka z internetového chatu?

Reklama