Čtenářka Renicek má za kolegyni bývalou učitelku a užívá si s ní spoustu radostí. Doporučuji k zahájení školního roku a k vysvědčení jí nosit květiny a sem tam strčit připínáček na židli. Ať se cítí jako doma, ve škole.

A Vám Renicko za příspěvek moc děkuji, pobavil jsem se.

Musím říci, že mám na pracovní kolektiv štěstí. Sedí nás ve velké kanceláři pět a docela dobře spolu vycházíme. Až na malé rozdíly jsme stejně staré (mladé:-) ), máme podobně velké děti, prostě je to celkem fajn.

Jen jedna naše kolegyně tak trochu vybočuje. Je totiž původním povoláním učitelka. Nic proti kantorům. Mezi mé přátele patří několik učitelů a jsou to prima, chytří a bezvadní lidé, ale tahle kolegyně beze zbytku naplňuje rčení, že učitelka není povolání, ale diagnóza.

Je tu s námi poměrně krátkou dobu, je to hodná  holka, ale nějak jí pořád nedochází, že nejsme jejími žáčky z prvního stupně.

Byla s námi v práci druhý den, když vyhlásila, že škoda pěkné, volné bílé zdi, že na ní pověsíme velkou nástěnku, kterou budeme pravidelně aktualizovat dle ročního období a tak podobně. Jak řekla, tak učinila, akorát zvolit nástěnkářku z našich řad se jí nepovedlo.

Když si jdu o polední přestávce do blízkého obchodu koupit svačinu, dostane se mi na cestu dobré rady, ať nechodím naší oblíbenou zkratkou, ale jdu přímo, pěkně po chodníku, neboť zkratka je plná bláta a louží. Uvaříme li si kafe, je nám porazeno, ať chvíli s pitím počkáme, ať si nepopálíme jazyk. Jedné z nás při odchodu z práce řekne, ať si zapne zip u bundy až ke krku, je totiž opravdu chladno a druhé řekne, že druhá tatranka během dne není dobrá, že jablíčko by bylo lepší.

Je opravdu nevyčerpatelnou studnicí dobrých rad. Už jsme jí chtěli několikrát vyhodit z okna nebo jí do přiměřeně teplého čaje nasypat sedativa, ale ona to vlastně myslí dobře, není zlá. Jen se prostě ocitla na špatném místě. Tak se uklidňujeme tím, že děláme dobrý skutek, když ji necháme takto se „vyřádit“ v práci, že pak snad mají doma pak její dvě školou povinné děti trochu klidu.

Renicek.
Text nebyl redakčně upraven


Dnes máme téma dne:

  • Kolega, kolegyně, která vás štve.
  • Napište mi, čím vás štve
  • Co vám provádí
  • Proč ji/ jeho nesnášíte

pište na e-mail:

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás dnes v 16 hodin odměním. Čím, to se rozhodnu až podle vašeho příspěvku, ale věřte, že nebudete litovat.


A máme tu pátou otázku dnešní soutěže.

Pravidla najdete v novince vyšlé dnes v 8.00

Odpověď na otázku v žádném případě nevkládejte pod tento článek. Přečtěte si pravidla.

8 3  Arabský výraz pro puť do Mekky

Reklama