Krásný příspěvek, milé dámy... Úplně mě dojal. Čtenářka Nora má velké štěstí. A já jí ho moc přeju.

Svého manžela jsem taky potkala na vysoké škole. Nebyl sice učitel, ale taky dobrý chlap. Moc děkuju za příspěvek, Noro.


Když zavzpomínám na školu, vzpomenu si na mnohé učitele, špatné i velmi dobré. Měli jsme třeba matikářku, kterou jsem milovala. Někteří žáci ji nesnášeli, ale uměla naučit, v jejích hodinách jsme nespali, protože ráda střídala mluvení potichu s hlasitým zvoláním, které nás vždy dokonale probralo. :) Nebo jsme měli fyzikářku, která se vážně snažila. Fyziku jsem nesnášela, ale s ní mi přišla snesitelná a dokonce se mi občas i dařilo něco pochopit. Hojně při výuce využívala pokusů, takže jsme v praxi viděli, jak ty suché poučky vlastně fungují a jako situaci popisují. U ostatních učitelů jsem se jen naučila definice a vzorečky zpaměti a doufala, že s tím nějak projdu, s ní jsem to chápala.

Je ale jeden učitel, na kterého nezapomenu. Potkala jsem se s ním až na vysoké škole, kde učil v rámci svého doktorského studia. Měl s námi praktická cvičení, a protože nás bylo hodně, kteří jsme učivo nechápali, neměl problém nabídnout nám zoufalým hromadné doučování ve večerních hodinách - záleželo mu na tom, abychom to pochopili. Uměl být vtipný, veselý, uměl látku dobře podat. A měl charisma. A já se do něj zamilovala. K mému velkému překvapení ještě během semestru přišlo pozvání na rande. Nemohla jsem tomu uvěřit. Ano, sblížili jsme se při výuce, ale v takové malé skupince více holek, které věčně něco nechápaly, i jsme si mimo výuku tykali. Ale že bych ho zaujala natolik, aby mě pozval na rande? Přišlo mi to jako krásný sen.

Ale nebyl to sen, byla to ještě krásnější realita. Začali jsme spolu chodit, jen vzhledem k tomu, že oficiálně byl stále mým učitelem, trošku jsme se hlídali, abychom se k sobě při výuce stále chovali jako učitel - studentka, nedávali jsme si rande poblíž školy a tak. Naštěstí se nic nestalo, i když by to snad nebylo bráno tak přísně, přeci jen jsme byli na vysoké škole a jednalo se jen o jeden semestr, ne o 4 roky na střední.

Tento učitel byl mou velkou první, opětovanou láskou. Byl a stále je. :) Jako by to byl příběh z pohádky - po nějakém čase randění mě požádal o ruku, měli jsme krásnou svatbu a narodily se nám dvě děti. A já jsem moc ráda, že mám za muže nejen báječného člověka, ale také učitele, který umí vysvětlovat. Až děti dorostou do věku, kdy bude učivo těžké, vím, že on jim to podá tak, že to pochopí. Viděla jsem ho doučovat naše kamarády. On prostě umí - umí podat látku přesně tak, jak to dotyčný potřebuje slyšet, aby to pochopil. Naše děti to budou mít dobré. :)

Nora

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne je: Kantor ideál.

Prosím, příspěvky už neposílejte. Kolem 16. hodiny vyhlásím, kdo dostane pěkný dárek, knížku Pohádky, legendy a bajky severoamerických Indiánů (Gustav A. Konitzky).

kniha

Reklama