65e0631a97a03obrazek.jpg

1. Hlemýždí sliz
Nejznámější inovací korejské kosmetiky je rozhodně používání filtrátu hlemýždího slizu, který se proslavil díky svým výborným hydratačním účinkům. Několik studií dokonce odhalilo, že má zároveň regenerační, hojivý a zklidňující efekt. Textura hlemýždí kosmetiky pak skutečně připomíná sliz – natahuje se mezi prsty. Na pleti se ale okamžitě 65e0621630203obrazek.jpgvstřebává, nezanechává na ní lepivý film. Sliz je k pokožce velmi šetrný, a tak se hodí k péči i o tu nejcitlivější pleť a neměl by chybět v kosmetickém „must have“ žádnému beauty nadšenci.

A jak se sliz získává? Hlemýždi se nechávají v klidném prostředí pomalinku lézt přes síťku, ze které se po půl hodině hlemýždího lezení odebere sliz. Poté se sliz zpracuje a stabilizuje pro výrobu kosmetiky, například pro známou esenci na obličej Advanced Snail Radiance Dual Essence, která pleti zajistí hydrataci, jemnost a svěží vzhled.

2. Včelí jed
Korejská kosmetika velmi často využívá med, propolis a dokonce i včelí jed. Med je známý pro své antibakteriální vlastnosti, ale co včelí jed? Ten je složený z peptidů, což jsou části proteinů poskládaných z aminokyselin. Peptidy dokážou pleť naučit, jak co nejúčinněji regenerovat. To z nich dělá velmi efektivní 65e062365b6b1obrazek.jpgzbraň proti stárnutí pleti a tvorbě vrásek. Výzkumy také naznačují, že podobně jako když vás lehce bodne včela, použití včelího jedu prokrví pleť a zvýší produkci kolagenu, což je další žádaný anti-aging prvek.

Stejně jako sběr hlemýždího slizu, ani sběr jedu včelám neubližuje. Včely zanechávají jed na elektrické podložce, což nijak nepoškozuje jejich žihadla, a tak v klidu zase odletí. Tento postup ostatně používají i samotní včelaři.

3. Pupečník asijský
Posledních pár let se z byliny Centella Asiatica stal obrovský hit. Známá je též jako Gotu kola a u nás právě jako Pupečník asijský. Ten se již dlouho využíval v asijské kuchyni i tradiční medicíně a nyní se objevuje právě i v pečující korejské kosmetice. Proč? Přišlo se totiž na to, že obsahuje aktivní složku madecassoside, která má silné antioxidační a zklidňující účinky. Za vyzkoušení stojí třeba Centella Water Alcohol-Free Toner – tonikum s extraktem z pupečníku asijského, které zklidňuje, hydratuje a posiluje kožní bariéru dokonce u velmi citlivé pleti.

65e06263eb1c6obrazek.jpg4. Zelený čaj
Další dobře probádanou rostlinnou složkou v korejské kosmetice je zelený čaj. Po celé Asii najdete spoustu druhů kvalitního zeleného čaje65e062a30289dobrazek.jpg a některé z jeho druhů jsou dokonce speciálně pěstované pro využití v korejské kosmetice. Nejčastěji se používá extrakt z čajových lístkůzeleného čaje. Aktivní látka v zeleném čaji se pak ukrývá pod zkratkou EGCG (Epigallocatechin gallate) a má na svědomí celou řadu výhod. Například dokáže zahojit sluncem poškozenou pleť a zklidnit její podráždění. Nesporný je také antioxidační efekt zeleného čaje. Za vyzkoušení stojí třeba Calming Serum: Green Tea + Panthenol – zklidňující pleťové sérum se zeleným čajem.

5. Kvasinky
Asijskou kosmetiku proslavilo také využití filtrátu kvasinek. Esence s kvasinkami slibují komplexní zkrášlující efekt – hydratují a rozjasňují pleť, zjemňují její texturu. Zároveň omezují tvorbu mastnoty a jemně čistí zanešené póry. Pro výrobu tohoto zázračného filtrátu se nejčastěji využívá rod hub Galactomyces, pod který spadá i určitý druh kvasinek. Během jejich kvašení vzniká výživná tekutina plná vitaminů, minerálů, aminokyselin a antioxidantů. Tato tekutina se přefiltruje a je připravena jako ingredience do korejské kosmetiky, ve které se objevuje dokonce v koncentraci nad 90 %. S kvasinkami můžete vyzkoušet například zesvětlující esenci Galactomyces 95 Tone Balancing Essence

65e0632a2c657obrazek.jpg