1. Hlemýždí sliz
Nejznámější inovací korejské kosmetiky je rozhodně používání filtrátu hlemýždího slizu, který se proslavil díky svým výborným hydratačním účinkům. Několik studií dokonce odhalilo, že má zároveň regenerační, hojivý a zklidňující efekt. Textura hlemýždí kosmetiky pak skutečně připomíná sliz – natahuje se mezi prsty. Na pleti se ale okamžitě vstřebává, nezanechává na ní lepivý film. Sliz je k pokožce velmi šetrný, a tak se hodí k péči i o tu nejcitlivější pleť a neměl by chybět v kosmetickém „must have“ žádnému beauty nadšenci.
A jak se sliz získává? Hlemýždi se nechávají v klidném prostředí pomalinku lézt přes síťku, ze které se po půl hodině hlemýždího lezení odebere sliz. Poté se sliz zpracuje a stabilizuje pro výrobu kosmetiky, například pro známou esenci na obličej Advanced Snail Radiance Dual Essence, která pleti zajistí hydrataci, jemnost a svěží vzhled.
2. Včelí jed
Korejská kosmetika velmi často využívá med, propolis a dokonce i včelí jed. Med je známý pro své antibakteriální vlastnosti, ale co včelí jed? Ten je složený z peptidů, což jsou části proteinů poskládaných z aminokyselin. Peptidy dokážou pleť naučit, jak co nejúčinněji regenerovat. To z nich dělá velmi efektivní zbraň proti stárnutí pleti a tvorbě vrásek. Výzkumy také naznačují, že podobně jako když vás lehce bodne včela, použití včelího jedu prokrví pleť a zvýší produkci kolagenu, což je další žádaný anti-aging prvek.
Stejně jako sběr hlemýždího slizu, ani sběr jedu včelám neubližuje. Včely zanechávají jed na elektrické podložce, což nijak nepoškozuje jejich žihadla, a tak v klidu zase odletí. Tento postup ostatně používají i samotní včelaři.
3. Pupečník asijský
Posledních pár let se z byliny Centella Asiatica stal obrovský hit. Známá je též jako Gotu kola a u nás právě jako Pupečník asijský. Ten se již dlouho využíval v asijské kuchyni i tradiční medicíně a nyní se objevuje právě i v pečující korejské kosmetice. Proč? Přišlo se totiž na to, že obsahuje aktivní složku madecassoside, která má silné antioxidační a zklidňující účinky. Za vyzkoušení stojí třeba Centella Water Alcohol-Free Toner – tonikum s extraktem z pupečníku asijského, které zklidňuje, hydratuje a posiluje kožní bariéru dokonce u velmi citlivé pleti.
4. Zelený čaj
Další dobře probádanou rostlinnou složkou v korejské kosmetice je zelený čaj. Po celé Asii najdete spoustu druhů kvalitního zeleného čaje a některé z jeho druhů jsou dokonce speciálně pěstované pro využití v korejské kosmetice. Nejčastěji se používá extrakt z čajových lístkůzeleného čaje. Aktivní látka v zeleném čaji se pak ukrývá pod zkratkou EGCG (Epigallocatechin gallate) a má na svědomí celou řadu výhod. Například dokáže zahojit sluncem poškozenou pleť a zklidnit její podráždění. Nesporný je také antioxidační efekt zeleného čaje. Za vyzkoušení stojí třeba Calming Serum: Green Tea + Panthenol – zklidňující pleťové sérum se zeleným čajem.
5. Kvasinky
Asijskou kosmetiku proslavilo také využití filtrátu kvasinek. Esence s kvasinkami slibují komplexní zkrášlující efekt – hydratují a rozjasňují pleť, zjemňují její texturu. Zároveň omezují tvorbu mastnoty a jemně čistí zanešené póry. Pro výrobu tohoto zázračného filtrátu se nejčastěji využívá rod hub Galactomyces, pod který spadá i určitý druh kvasinek. Během jejich kvašení vzniká výživná tekutina plná vitaminů, minerálů, aminokyselin a antioxidantů. Tato tekutina se přefiltruje a je připravena jako ingredience do korejské kosmetiky, ve které se objevuje dokonce v koncentraci nad 90 %. S kvasinkami můžete vyzkoušet například zesvětlující esenci Galactomyces 95 Tone Balancing Essence.
Nový komentář