Více než 80 % dospělých trápí bolesti zad. Nejčastěji jimi trpí lidé ve věku 35-55 let. Dost často si za bolest ale můžeme sami. Sedavé zaměstnání, málo pohybu, nadváha nebo stres. To vše má za následek bolesti zad, kloubů, svalovou ztuhlost a další potíže. Úlevu od bolesti a svalové strnulosti přináší přístroje pro léčbu bolesti pomocí TENS stimulace.

omronBolesti zad a svalovou ztuhlost zná většina z vás. Přijdete domů po namáhavém dni a jediné po čem toužíte je najít rychlou úlevu pro bolavá záda a ztuhlé tělo z celodenního sezení. Na cvičení už nezbývá energie a soukromým masérem bohužel také nedisponujete. Polykat léky proti bolesti, u kterých hrozí vedlejší účinky, v horším případě závislost, také není nejlepší nápad. Řešení ale existuje. Rychlé úlevy od bolesti a uvolnění svalstva dosáhnete s novými přístroji TENS. Krátká stimulace jednou denně po dobu 15 minut vám přinese maximální uvolnění i relaxaci a s bolestí se budete moci rozloučit.

TENS přístroj pro léčbu bolesti Omron E4 Professional je jednoduchý k použití a poskytuje široký rozsah léčebných procedur. Nepříjemných bolestí vás tak zbaví nejen při potížích se zády a klouby, ale blahodárnou úlevu přinese i při svalové ztuhlosti, bolavým a unaveným nohám či ztuhlým ramenům. Léčba pomocí tohoto přístroje tak částečně nahradí i fyzickou aktivitu, která schází především těm, kteří tráví celý den v práci sezením u PC. 

Jak TENS léčba bolesti probíhá?
Pomocí měkkých polštářků (elektrod), které přiložíte na bolavé místo, jsou do léčené oblasti přenášeny jemné elektrické impulsy a „vzruch“ se tak šíří po nervové dráze až tam, kam ani masér stiskem nedosáhne. Jediným stisknutím tlačítka se zbavíte bolesti nebo uvolníte svalovou strnulost a ochablost. Stimulace nervových zakončení navíc přináší revitalizaci léčené oblasti a nastartování uzdravujících procesů, to vše bez vedlejších účinků. TENS léčba bolesti je klinicky ověřená a běžně používaná i v profesionální praxi.

omron1Pomáhá a léčí přesně tam, kde potřebujete
TENS přístroj OMRON E4 nabízí 12 různých masážních programů, sami si tak můžete navolit takový program podle toho, jaká bolest vás aktuálně trápí. Nízká frekvence pomáhá při uvolnění ztuhlých svalů, vysoká je zase ideální při léčbě akutní bolesti. Zároveň si můžete nastavit některý z šesti masážních programů, které jsou určeny pro konkrétní oblast těla (ramena, záda, nohy, chodidla, klouby nebo paže) a vybrat jakou masáž si přejete (hnětení, tření, tlak nebo poklepávání). S funkcí HYPER budou vaše svaly masírovány postupným zvyšováním intenzity, jemné stimulace zase docílíte s funkcí SOFT.  Přestože OMRON E4 používá pokročilé technologie, použití je jednoduché a poskytuje široký rozsah procedur v automatickém nebo manuálním režimu.

Po použití stačí elektrody jen opláchnout vodou a jsou připraveny k použití zase další den.

Přístroj pro léčbu bolesti OMRON E4 Professional je k dostání za cenu 2 350,-Kč

Další funkce:

  • Funkce REPEAT - opakování vyhovující stimulace
  • Omyvatelné elektrody s dlouhou životností
  • Multifunkční displej pro sledování parametrů léčby a zvoleného módu (režimu)
  • 1 kanál (2 elektrody)
  • Vyměnitelná baterie
  • Průměrná životnost baterií cca 3 měsíce (při použití 1x denně, po dobu max. 15 min.)
  • Automatické vypnutí -pro delší životnost baterií, cca po 15min
  • Hmotnost přístroje s baterií cca 155 g
  • Rozměr přístroje: cca 60 (Š) x 199 (V) x 21 mm (H)
Reklama