Kůži je třeba dodat to, co jí chybí
skin

Základem léčby atopického ekzému je obnova narušené kožní bariéry.
Konkrétně to znamená dodat kůži chybějící tukové látky (ideálně fyziologické lipidy). K tomu se používají speciální promazávadla, která umí zvláčňovat kůži a kterým se odborně říká emoliencia.
Pamatujte, že promazávání je 50 % úspěchu léčby atopického ekzému.
Ideálním promazávadlem
je krém, který umí působit ve 3 stupních:

I. Po namazání rychle uzavře kůži proti nebezpečí zvenku a proti úniku vody zevnitř (první stupeň účinku).

II. Doplní chybějící fyziologické lipidy mezi buňkami kožní bariéry (druhý stupeň účinku).

III. Dodá do buněk zásobu fyziologických lipidů tak, aby je mohla kůže sama optimálně produkovat po celých následujících 24 hodin (třetí stupeň účinku).

Co je „Účinná TROJICE“

Účinná TROJICE je nový systém účinné péče o atopickou kůži, který je postaven na bezpečném přístupu k léčbě atopického ekzému. Využívají ho s úspěchem špičkoví dermatologové u nás i v zahraničí.
Je řešením pro všechny pacienty, kteří se chtějí zbavit ošklivého vzhledu atopické kůže, nocí plných svědění a kortikofobie (strach z používání kortikoidů). Dodržování Účinné TROJICE jim umožní žít život zdravého člověka bez používání kortikoidů.
Účinná TROJICE se opírá o 3 základní doporučení:

Promazávání

Režim, neboli dodržování pravidel péče o atopickou kůži (volba správného oblečení, nedráždivá strava, úprava obytného prostoru - eliminace alergizujících látek)

Aplikace topického imunomodulátoru (mast nesteroidního původu, tedy lék bez obsahu kortikoidů)

Detailní vysvětlení všech principů Účinné TROJICE, dále návody a praktické rady, jak mazat postiženou kůži, jaká režimová opatření je třeba dodržovat a jak fungují léky (masti) v léčbě atopického ekzému, naleznou pacienti na stránkách nově otevřené online kliniky pro atopiky, která se jmenuje OKA.
Topické imunomodulátory jsou léky (masti), které se aplikují přímo na kůži a dokáží potlačit zánět kůže zcela jiným mechanismem než kortikoidy. Umí se navázat na imunitní buňky v horních vrstvách kůže a zabraňují jim, aby vyvíjely alergickou reakci, která sekundárně poškozuje atopickou kůži.

Představujeme Vám „OKA“

OKA je zkratka speciálního vzdělávacího projektu, který se jmenuje Online klinika pro atopiky.
OKA je audiovizuální internetový projekt, jehož cílem je pomoci všem lidem, kteří se léčí s atopickým ekzémem. Dětem, jejich rodičům i dospělým pacientům.

Jak OKA vypadá?
Na webových stránkách http://www.atopickyekzem.org/optin/ se může do vzdělávacího projektu zdarma zaregistrovat každý zájemce.
Skupina předních českých dermatologů zde připravila ve spolupráci se společností Astellas seriál edukačních videí o atopickém ekzému, jeho příčinách, projevech, léčbě a prevenci. V týmu přednášejících vystupují tito špičkoví odborníci na atopický ekzém:

Prof. MUDr. Petr Arenberger, DrSc., MBA
Předseda České Dermatovenerologické společnosti, Dermatovenerologická klinika 3. LF UK a FNKV Praha
MUDr. Nina Benáková
Dermatologická ordinace, Medicínské centrum Praha, Dermatovenerologická klinika 1. LF UK Praha
MUDr. Štěpánka Čapková
Dětská dermatologická ambulance, Dětská poliklinika, FN Motol, Praha
MUDr. Radek Litvik
Kožní oddělení FN, Ostrava

Všechna videa tvoří 4 základní lekce, jimiž musí postupně projít každý registrovaný návštěvník online kliniky OKA. Lekce nelze přeskakovat, jsou na sebe navázány tak, aby poskytly pacientovi co nejkomplexnější pohled a porozumění v problematice atopického ekzému.
Součástí videí jsou také názorné animace, co spouští atopický ekzém nebo jak fungují lokální léky na atopický ekzém.

Doporučujeme: http://www.atopickyekzem.org/optin/

Reklama