seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Na nadcházející superúplněk se můžeme těšit 31. srpna ve 3:35, kdy dosáhne vrcholu. Říká se, že bude velmi silný (dokonce silnější než ten na začátku srpna a Měsíc se ocitne ještě blíže Zemi), a proto jeho účinky můžeme pociťovat už tři dny předem. Jedná se o poslední superúplněk tohoto roku, další bude až 18. září 2024.

Mocná síla úplňku může způsobit nespavost, což ale můžete využít k jeho pozorování. Bude se totiž jednat o nejkrásnější úplněk tohoto roku, tak nažhavte dalekohledy a fotoaparáty a vyražte ho pozorovat. Mimo nespavost můžete také pocítit velký příliv emocí, a to negativních i pozitivních. Čas těsně před úplňkem i přímo během něj využijte k duchovnímu růstu a naplánujte si meditaci. Pomůže vám zklidnit rozbouřené emoce.

Největší pozor by si měly dát Ryby
Protože superúplněk bude ve znamení Ryb, toto vodní znamení bude čelit velké přecitlivělosti, takže pokud kolem sebe máte někoho ve znamení Ryb, buď se mu vyhněte, nebo s jeho stavem počítejte. A pokud jste přímo vy ve znamení Ryb, psychicky se připravte na to, že vás může lehce něco vyvést z míry, proto se zaměřte na rovnováhu a stabilitu, které se snažte dosáhnout minimalizováním stresu a relaxací. Nejen Ryby, ale i Panny, Blíženci a Střelci budou čelit výzvám.

Hvězdy nahrávají vzniku depresím a úzkostem
Pokud jste náchylní na špatné nálady a úzkostné stavy, je velmi pravděpodobné, že se objeví. Nepřidá k tomu ani deštivé počasí. Na jednu stranu přijde úleva z obrovských veder, ale na druhou podpoří smutek, nebo dokonce hněv a pláč.

Vše ale nebude jen depresivní, bude to vynikající čas k příchodu nových nápadů a kreativitě. Pokud je něco, co jste už dlouho odkládali, vrhněte se do toho. Nemáme tím ale na mysli povinnosti, spíše zábavnou kreativní činnost, což může být malování, psaní, skládání básní, stříhání videí nebo třeba renovování nábytku.

Čas na plánování nového úplňkového roku
Jak již bylo zmíněno, jedná se o poslední úplněk v tomto roce. Začíná tedy nový úplňkový rok, proto je ideální doba na uzavírání a plánování toho, co přijde nového. Pusťte se do toho jen v případě, že se cítíte psychicky stabilní. V opačném případě by vás to mohlo ještě rozhodit a přemýšlení nad budoucností by k ničemu nevedlo.

Zdroj: pocasiaradar, NASA, earthsky, wmagazine

Reklama