5c890accdbd9fobrazek.png

  • Hnojivo

Skořápky jsou skvělým hnojivem. Využít je můžete nejen v bytě, ale i na zahradě. Skořápky stačí rozdrtit na drobnější kousky a přidat k zemině, nejlépe, aby se skořápky dostaly co nejblíže ke kořínkům. Za pár týdnu uvidíte, jak rostlinám tento způsob hnojení prospívá.

5c890af492f94obrazek.png

  • Ochrana před plži

Vadí vám, jak na vaši zahrádku útočí slimáci a hlemýždi? Pak na něj narafičte past. Místa, kde si plže nepřejete mít, zasypte skořápkami. Skořápka z vajíček je záhadným způsobem odpuzuje.

5c890bb037537obrazek.png

  • Proti usazeninám z čaje či kávy

Pokud je váš oblíbený hrnek či konev zanesena hnědou barvou od čaje nebo kávy, můžete k jejich důkladnému vyčištění použít vaječné skořápky. Napusťte nádobu až po okraj teplou vodou, nasypte na jemno nadrcené skořápky a nechte působit alespoň pět hodin. Následně omyjte jarem. Povrch bude jako nový. Stejné je tu i u připálenin v hrncích, kastrolech, pánvích, atd.

5c890bf997c7aobrazek.png

  • Na bělení prádla

Chcete mít běloskvoucím prádlo bez šedého odstínu? Pořiďte si látkový sáček, který naplníte skořápkami z vajec, plátky citronu, a hodíte do bubnu mezi prádlo. Po vyprání ihned uvidíte ten rozdíl.

5c890c2f65c10obrazek.pngFoto: Shutterstock.com

  • Pro pevnou pleť bez vrásek

Skořápky rozdrťte v hmoždíři na jemný prášek, který si uschovejte, bude se vám totiž hodit i do budoucna. Minerály ze skořápek blahodárně působí na pleť. Až si tedy budete dávat pleťovou masku, přidejte do ní trošku tohoto zázračného prášku. Zpomalíte tak tvorbu vrásek, zmírníte hluboké mimické rýhy, mimo to bude pokožka rozzářená a vypnutá.

Reklama