Některým lidem dosud naskáčí pupínky, když slyší slova jako sadismus, masochismus, dominance submisivita, bonage, fetiš ….. a je to zase jen a výhradně neúplnými a nebo špatnými informacemi, které o těchto tématech nasbírali.

Je obrovský rozdíl mezi příběhy domácího násilí, ať už fyzického nebo psychického rázu, které rozhodně není dobrovolné.
Je obrovský rozdíl mezi D/s hrátkami a životem "pod pantoflem".
Je obrovský rozdíl mezi erotickými hrátkami typu BDSM a patologickými deviacemi, které jsou útočníkem uspokojovány proti vůli napadeného.
To je ale otázka pro někoho s odbornými znalostmi.
Nejsem odborníkem a ani zdatným teoretikem.
Chci vám napsat o svých, samozřejmě subjektivních, náhledech.

Definicí úchylek je dost a odborné literatury také.
Ale je také známé, že se i odborná literatura vyvíjí, tak jako poznatky.
Že se mění se společenským klimatem.

Bývávaly doby, kdy se v odborné literatuře psalo o škodlivosti masturbace, onanie.
Bývávaly doby, kdy ženy chodily na lože s vlastním manžele oblečeny a jen s otvorem v noční košili a kdy jiný způsob obcování byl považován za nenormální.
Bývávaly doby, kdy orální sex byl považován za tu francouzskou zvrhlost.
A není daleko doba, kdy byl sadismus a masochismus považován za těžkou deviaci, kdy se pokoušeli léčit třeba i homosexualitu jako nemoc.

BDSM hrátky nejsou žádnou hrůzostrašnou úchylkou, pro někoho jde o obohacení inspirací pro sexuální hry, pro někoho způsob života. Nejde o žádnou další menšinu mezi námi, každý si hraje jinak.

Mnoho manželských párů žije v podstatě ve velmi pevných D/s vztazích, jen si to tak nepojmenovávají, rozhodovací pravomoci jsou prostě dány a jsou naprosto dobrovolně a ochotně rozděleny nerovnoměrně. Mnoho párů má doma běžná policejní želízka a tu a tam s nimi lehce koketují, mnoho párů se tu a tam spoutá třeba šátkem .. mezi mnohými páry dojde třeba na láskyplné naplácání na zadek a prostě tomu jen neříkají BDSM …. Jenže kde a jak hledat dělící čáru, co je a co není BDSM, co je a co není zcela běžné láskyplné kočkování mezi partnery. I dospělí lidé si hrají a obzvláště v sexu se hravost projevuje. A že má hranice každý nastaveny jinde .. no ovšemže v jakékoliv oblasti je má každý nastaveny jinde.

I slovo fetiš vyvolá odpor .. jenže si málokdo uvědomí, že záliba v ženském zadku, nohách či poprsí je vlastně také fetišem. Že záliba v konkrétní barvě vlasů či očí, je také fetišem. Ostatně kožené kalhoty na dámských nohách vypadají velmi přitažlivě pro většinu lidí. Rafinovanost oblečků ať už z kůže nebo latexu, či čehokoliv jiného také může povzbudit sexuální apetit a může a nemusí jít o fetiš …. Líbí-li se mému partnerovi erotické prádlo a já jej ráda nosím .. no proč ne …. Ale pokud je toto prádlo z gumy či latexu, či kožené…už se na to nahlíží jinak .. pročpak? Je to jen otázka času, kdy módní návrháři začnou tyto materiály běžně používat. Pak pravděpodobně padne strašák latexu. (ostatně - je již zhusta používán).

Spoutané ruce pouty, či šátky také nejsou ničím výjimečným, kde je ta hranice? V použitém materiálu? Kovová pouta či šátek je v pořádku? Provázky už nejsou v pořádku? Kolik metrů provázku už není v pořádku? Kožená pouta nejsou v pořádku? Spoutat pouze ruce je v pořádku? A spoutat i nohy už není v pořádku ? Způsobit celkovou bezmoc není v pořádku ? Kde je ta hranice? Způsobit nepohodlnou polohu není v pořádku ? Ale pokud to jako úchylné někdo vnímá proč ? Vždyť si tím partneři dělají to nejhezčí po čem právě oba touží. A žádného to nepoškozuje.

A bondáž není jen o bezmoci. Může být i bondáž ozdobná či tělo nějak formující. Nosí-li dáma značně nepohodlné vysoké podpatky formující tvar nohy a zároveň nohu poškozující, nikdo se nad tím nepozastaví. Nosívaly se korzety formující pas a vysoko zdvíhající prsa … a ty poškozovaly zdraví velmi. Ale formování postavy latexovými oděvy, či nějakou hezkou bondáží už je „divné“. Je to jen otázka společenských zvyklostí a tolerance.

Pořádné kousnutí může pořádně bolet a není nijak neobvyklé a může partnery pěkně vzrušit. Pěkně zčervenalé půlky zadku naplácaného dlaní také nejsou při milostném laškování neobvyklé, natož pak úchylné, a přesto slovo spanking vyvolává smíšené pocity. Je ten rozdíl v tom, zda se jedná o dlaň, či nějaký nástroj? Však třeba důtek je nepřeberné množství a spousta jich je určena spíše k jemnému škádlení a hlazení.

Smyslová omezení či přetížení jsou také páry s radostí a s chutí používána. Zavázané oči a jemné doteky naslepo zostří jiné smysly. Dají možnost více vnímat třeba hmatem. Dají možnost překvapovat partnera, kde a jak se jej budu dotýkat. Hrát si s jeho sexualitou. Použití ledu se stává zrovna tak běžným. Šlehačka a její vzrušující odstraňování. Překrvení a značné zcitlivění bradavek při použití nějakého tlaku - třeba kolíčkem na prádlo. Opět jde jen o míru a meze u každého páru odlišné.

Toto je jen nepatrný výsek ze všech možných variací a ani tento výsek není popsán důsledně.. není to ani cílem tohoto povídání. Je jím spíše zamyšlení se nad tím, kdo a proč chce stavět nějakou hranici mezi běžným a společensky akceptovatelným a mezi divným – úchylným. Vyvoláním otazníků a navození atmosféry pro příznivější a otevřenější náhled na problematiku.

    
Reklama