Co pálí čtenářku Pálivku? Jsou to úchylci, kteří ubližují dětem...


Dobrý den přeji celé redakci a všem čtenářkám, či čtenářům!

K tématu „Stach v okolí" chci napsat jen pár řádků. Protože mám už čtyři vnoučátka, je pro mne hrozné to, že se v naší zemi ztrácí děti a počet ztracených dětí je alarmující. Je mi vždy do pláče, když ze sdělovacích prostředků slyším o ztrátě dítěte. Co se s těmito ztracenými dětmi děje, jak je s nimi zacházeno? Jsou vůbec naživu? Jaká bolest to musí být pro jejich rodiče.

Asi před rokem jsem sama zažila strach mé skoro sedmileté vnučky.

Vnučka měla mít ve škole karneval a tak s maminkou navštívila obchod, kde půjčovali karnevalové masky. Jenže v té době se objevil na ulici opilec, který vlezl do tohoto obchodu a začal šahat vnučce po vlasech. Má je krásně kudrnaté, dlouhé a to se zřejmě líbilo tomuto opilci. Ale vnučka z něho dostala takový šok, že snad půl roku se bála lidí, především mužů. Když jsem s ní šla po ulici a ona viděla, že jde proti nám nějaký muž, už se mě chytla za ruku. Ze začátku ani se mnou nechtěla chodit sama, musel s námi jít i manžel. Měla stach, že bych ji neubránila. Chodila i na sezení k psycholožce. Nyní chodí do druhé třídy a nedávno, když jsem s ní jela autobusem domů, tak mne překvapila otázkou. "Babičko, že by jsi mne nikomu nedala?" Musela jsem ji ujistit, že opravdu NE. Viděla jsem na ní, že by byla spokojenější, kdyby s námi jel i děda. Do škly, vzdálené asi 3 km od jejího bydliště, ji vozí rodiče autem a nebo přes noc spí u nás a my ji do školy odvedeme a zase si pro ni přijdeme. Máme to pěšky asi 10 minut, ale bojíme se o ni a raději ji doprovodíme.Ostatně, ona by snad ani sma nešla.Ten strach v ní stále přetrvává.

A tak si hrozně moc přeji, aby se děti neztrácely, aby bylo na ulici bezpečno.

Ale to si asi přeje každý z nás.

Pálivka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Děs a strach v mém okolí!

Pište mi o strachu ve vašem okolí. Bydlíte u jaderné elektrárny? Nebo nedaleko opravdu rušné cesty? Blázince? Máte za souseda vyléčeného pedofila? Stala se ve vašem okolí třeba nějaká vražda? Máte poblíž nebezpečný les nebo park? Bojíte se hřbitova za domem? A z jakého důvodu se těchto míst, lidí a věcí bojíte? Posílejte mi na téma: Místa, lidé a věci, kterých se ve svém okolí bojím...

  • ... fotky s krátkým popisem.
  • ... příběhy.

Čekám je na našem redakčním e-mailu...

Nejlepší příspěvky odměním krásnými cenami!

vstupenky

Reklama