Do Dalmácie jezdíme především za krásným mořem a úžasným koupáním. Ale často se vyplatí zaměřit svou pozornost i na maličkosti, které se zdánlivě zdají být mimo hlavní turistický zájem. Možná právě tohle nové vnímání zdejších míst vám obohatí vaše dovolenkové zážitky.  

Přinášíme vám fotoinspiraci pro vaši dovolenou.  A pokud se letos do Chorvatska nechystáte, pojďte se s námi jen tak projít a pokochat se….

Dalmácie

Procházka po pobřeží nabízí pohledy nejen na moře…

Dalmácie

Vegetace Dalmácie je nádherná a většinou příjemně zelená...

Dalmácie

... voňavá.

Dalmácie

Vždycky si říkám, že kdyby se tuto úžasnou směs čisté mořské vody a přítomných rostlin někomu podařilo vměstnat do parfému, bude to jistě ten nejprodávanější kosmetický produkt.

Dalmácie

Také místní obyvatelé se nenechají zahanbit a přírodě v té krásné práci pomáhají. Na jejich domech pak často ani nezanímáte moderního ducha v podobě klimatizačních jednotek, když je plný nádherných květin.

Dalmácie

A což pak teprve pohled na terasu paní domácí. Líbí se?

Dalmácie

Aspoň jednou za dovolenou se vyplatí vystoupat po řadě lákavých cest vzhůru…

Dalmácie

A podívat se na svět, v kterém pár dní pobýváte, z vyšších míst..

Dalmácie

... kde rostou skutečné poklady zdejšího kraje.  

Dalmácie

A pokud se vám nechce v horku stoupat, tak i na pobřeží najdete často spousta skvostných a tajemných cestiček, které mnohdy končí u malebné zátoky s božským koupáním bez lidí…   

Dalmácie

Stejný luxus si můžete dopřát také v časných dopoledních hodinách, které řada hotelových hostů tráví u snídaně. Pak budete mít jindy zalidněnou pláž jen pro sebe… A stejně tak večer,.

Dalmácie

Pak už nezbývá než si vychutnat u dobrého vínka barevný soumrak…

Čtěte také:

Reklama