Chcete se nechat ostříhat? Tak si to dobře rozmyslete, protože budoucnost účesových trendů přeje dlouhovláskám. Kdybychom si udělali malou anketu mezi muži, vsadím se, že většina z nich bude preferovat dlouhé vlasy. Jsou symbolem ženskosti, smyslnosti, něhy, sexuality. Vybízejí k pohlazení, dá se do nich zajet prsty… Krátké účesy mohou být sice sexy, ale vzbuzují respekt, možná přílišnou emancipovanost, co já vím, a to muže trochu odrazuje.

Prostě vlající vlasy jsou pro muže magnetem, který je poutá už na dálku.

Takže, milé dlouhovlásky současné i budoucí, nastávají vám zlaté časy.

Co takhle pootevřít pomyslné dveře do budoucnosti a podívat se na novinky účesových trendů. Co se bude nosit nám takřka v přímém přenosu předvedl člověk z nejpovolanějších. Světoznámý vlasový stylista Sascha Breuer, jehož rukama prošly takové hvězdy modelingu, jeko je Naomi Campbell, Eva Herzigová nebo Jerry Hallová.

Nadcházejícímu období budou vévodit 4 hlavní styly.– Rocková romance, Maximální kontrast, Retro budoucnost a Neo uzly.

Že vám ty názvy nic neříkají? Nevadí, pokusím se vám je trochu přiblížit.

Rocková romance

Inspiruje se osmdesátými léty a rockovými fanynkami. Ale ne drsně rockerskými, ale spíš něžně dívčími. Tento styl propaguje eleganci dlouhých rozpuštěných vlasů ve svobodné a zdravé kráse.

rocková inspirace

rocková inspirace

rocková inspirace

Maximální kontrast

Jak už název sám napovídá, tento trend využívá krásy kontrastu hladkých rovných vlasů s vlnitými. Chcete-li kontrastu strohého a přísného s romanticky rozverným. Kolem obličeje až po temeno je účes sčesán do hladka, ostatní  vlasy jsou buď nakrepovány, nebo zvlněny.

maximální kontrast

maximální kontrast

maximální kontrast

Retro budoucnost

Že si tento název protiřečí? Pouze zdánlivě. Silná inspirace bizarními účesy čtyřicátých let se stylizuje a minimalizuje a vzniká tak obdivuhodná skulpturální kreace, jak vystřižená ze scince fiction.   

Retro budoucnost

Retro budoucnost

Retro budoucnost

Novodobé uzly

Uzly tady byly a vždycky budou, to víme. Ale víte, že čím je uzel umístěn výš k temeni hlavy, tím působí agresivněji, přísněji, čím níž k šíji, tím něžněji a romantičtěji? Uzly mohou být sofistikovaně hladké, asymetrické, ale i roztomile rozčepýřené.  

Novodobé uzly

Novodobé uzly

Novodobé uzly

Šikovnost Saschiných rukou vyzkoušela i herečka Tereza Kostková. Nechala si udělat dva účesy vycházející z těchto trendů. Ale na rozdíl od modelek, jejichž účesy byly v poněkud extravagantnější verzi, předvedla Tereza varianty vhodné pro každodenní nošení. Zde vidíte elegantní variantu trendu novodobé uzly.  

Tereza Kostková

A aby byl efekt dokonalý, jednotlivé modelky stylově „doladila“ návrhářka Petra Balvínová svými oděvními kreacemi.

vlasové trendy

Jak se vám líbí nové účesové trendy? Který byste si ráda vyzkoušela? Máte dlouhé vlasy, nebo dáváte přednost krátkým střihům?