...říká kadeřnice Irena Vavrušková. Minulý týden jsme tady probíraly svatební šaty ZDE a myslím, že účes je neméně důležitou součástí image nevěsty. Může ho pozvednout, ale i pokazit. Přečtěte si rozhovor na téma svatební účesy s mistryní svého oboru, paní Irenou Vavruškovou.

Svatební účes

Abyste byly v obraze, Irena Vavrušková je na drdoly a společenské účesy expert. Dokonce absolvovala Vysokou školu drdolů v Paříži (mohu-li to tak nazvat). Za mnoha opravdu profesionálními drdoly na přehlídkách a prezentacích najdete její jméno. Takže musíte uznat, že jsem se nemohla obrátit na nikoho povolanějšího.

účesy svatební

Účes nevěsty.

Účes nevěsty.Tenhle netradiční a zároveň originálním účes, který vytvořila, mě zaujal na první pohled. Konečně něco jiného než výčes s hromadou kytiček, pentliček nebo perliček. Co vás inspirovalo k tomu úžasnému asymetrickému drdolu, uzlu, či jak to správně nazvat?
Především typ modelky, ale také materiál šatů. Ze třiceti modelů jsme vybrali šaty, které se dobře hodily k jejímu něžnému typu. Šaty s provázkovou strukturou působí hrubě, a přitom jemně. A tak jsem přistupovala i k účesu. Zvolila jsem „hrubou“ texturu pomocí krepování, tím vlasy zmatněly, ale zároveň získaly nadýchaný objem, takže vznikl soulad mezi účesem a materiálem šatů. Asymetrie je záměrná, protože dobře vynikne na fotce, ale stejně se dá drdol umístit i dozadu.

Inspirace vychází především z pocitů. Účes, make-up a šaty musí být v dokonalém souladu a tvořit přirozený celek.

Na tom pracuji už léta a stále se vzdělávám.

(Pozn. red.: Každé jaro a podzim se Irena Vavrušková zúčastní odborných seminářů Vysoké školy kadeřnické v Paříži, kde je zároveň členem.)

Když se budoucí nevěsta rozhodne, že chce učesat ve vašem salonu a nikde jinde. Co pro to má udělat? Jaký je postup?
Nejlepší je, když mi zavolá tak dva měsíce předem. Domluvíme si návštěvu a zapracujeme na kvalitě vlasů. Dodáme jim zpět lesk, zregenerujeme je, eventuálně upravíme střih. Jsem ráda, když mi přinese i fotku šatů. Můžeme si o nich popovídat a já pak lépe poznám, jaký má styl, jaká je ona sama. To mi pomůže při tvorbě účesu. Pak navrhnu nějaké varinaty účesu a vzájemně je konzultujeme. Je důležité, aby účes podtrhl osobnost nevěsty a nedělal z ní někoho jiného, jak bývá bohužel často zvykem. Svatební den je pro ni velký nápor na psychiku, a tak je důležité, aby se cítila ve své kůži. Musí to být stále ona, ale krásnější.

Účes nevěsty.

Trendy jistě vládnou i ve svatebních účesech. Mohla byste nám (pokud to vůbec jde) stručně naznačit, co frčí?
Účesové trendy se vyvíjí současně s módou. Vývoj jde dopředu především co se technického zpracování vlasů týče, jako je vlnění, lámání, krepování pomocí různých kulm. K objemným svatebním šatům se krep dobře hodí, protože zvětší objem účesu. Ale samozřejmě záleží na stylu šatů a přání nevěsty. Je to hodně individuální.

Účes nevěsty.

Účes nevěsty.

Máte ráda ve vlasech všelijaké ozdoby, jako jsou květiny, věnečky, mašličky, korálky a samozřejmě závoje?
Nebráním se tomu. Důležité je dokonalé sladění celku. Ale chce to cit. Aby to nebylo překombinované. Když máte šaty pošité perličkami, je dobré jimi ozdobit i účes a nepoužívat už nic jiného.

Závoj je kapitola sama pro sebe. Vždycky se ho snažím kreativně a nápaditě zakomponovat do účesu. Podle tvaru účesu hledám jeho nejoptimálnější umístění. Ještě radši mám, když mám volnou ruku a a mohu se závojem pracovat a trochu experimentovat. Výborně třeba vypadají dlouhé proužky tylu, nebo „závoje“ z netypických materiálů.

Účes nevěsty.Účes nevěsty.

 

Moc nedoporučuji ozdoby z půjčovny, s nimi se nesmí hnout a brání kreativitě. Některé ozdoby nedoporučuji zase z toho důvodu, že nevypadají dobře na fotkách. Třeba peří z dálky nevynikne a vypadá jako vata nebo bílý flek. Pokud se dá stříhat a dál s ním pracovat, pak ano. Ale chce to zkušenosti, a ty já naštěstí mám, takže vidím i to, co ostatní třeba vůbec nenapadne. Ráda si hraju, ráda pracuji s detailem, miluji to.Účes nevěsty.

Účes nevěsty.

 

Děkuji za rozhovor.

 

Irena Vavrušková

Prezident Haute Coiffure Francaise pro ČR

Ambassador Loreal professionnel
Vlasové studio Vavruškovi s.r.o
Na Hutích 2-Praha 6,160 00

Více o svatebních účesech včetně ceníku najdete na: www.vavruskovi.cz

Nebo na Facebooku: Vlasové studio Vavruškovi

Čtěte také:

Reklama