Režisér Jiří Vejdělek natočil podle románu Michala Viewegha film Účastníci zájezdu. Na dovolenou autobusem k Jadranu vyráží ve filmu Účastníci zájezdu náhodná skupinka cestujících.

V nové české komedii, která bude mít již za pár dní – 20. dubna, premiéru, si mimo jiné zahrají Anna Polívková, Eva Holubová, Bohumil Klepl či Květa Fialová.

 

Film už nyní slaví úspěchy. Účastníci zájezdu byli přijati do mezinárodní soutěže Tribeca Film Festivalu, který proběhne od 25. dubna do 7. května 2006 v New Yorku.


Tribeca Film Festival vznikl roku 2002 a k jeho zakládajícím členům patří také herec Robert De Niro. Vznik festivalu byl přímou odpovědí na události z 11. září a jeho se prvotním smyslem bylo přispět k ozdravění  kulturní, společenské a ekonomické situaci na Manhattanu. Během několika ročníků své existence festival získal na věhlasu i významu
.

Do mezinárodní soutěže 5. ročníku festivalu bylo přijato 17 filmů, z toho 4 budou mít zde světovou premiéru. Soupeři Účastníků zájezdu budou filmy z USA, Velké Británie, Francie, Egypta, Chorvatska, Španělska a řady dalších zemí.

Režisér Jiří Vejdělek je absolventem režie na FAMU a mezi jeho práce patří například seriál Redakce, který vysílala televize Nova. „Mám rád filmy, které mají vtip, ironii, švih a sex-appeal,“ řekl Jiří Vejdělek. „Takže když jsem od producentů dostal nabídku převést na plátno román Michala Viewegha Účastníci zájezdu, nemusel jsem se příliš rozmýšlet. Navíc mě potěšilo, že jsem měl možnost podílet se i na scénáři."

Michal Viewegh v poslední době zpracovává filmové scénáře k několika svým dílům. Minulý rok měl premiéru film Román pro ženy a zaznamenal velký úspěch. V současné době Viewegh připravuje další adaptaci románu, tentokrát půjde o Příběh nevěrné Kláry. Ten by měl režírovat, stejně jako Román pro ženy, Filip Renč.

Účastníci zájezdu vyráží na dovolenou a vy se na ně můžete přijít podívat do kina.

Chystáte se na Účastníky zájezdu?
Proč (ne)máte ráda knížky Michala Viewegha?
Doporučila byste některou z nich ženám-in?

Reklama