Milá ženo-in! Hledáš zábavu a možnost výdělku v jednom? Míváš občas čas? Pojď jezdit pro UBER! Být řidičkou UBER je zábavné a výnosné. Potkáš mnoho zajímavých lidí a můžeš si při tom vydělat i slušné peníze.

uber

Možná jsi už slyšela o UBER, nebo četla nějaké zprávy na internetu? Určitě alespoň nějaké „zaručené“ informace o tom, jak ten UBER bere práci chudáčkům taxikářům a jak ho určitě úřady zakážou, stejně jako v několika městech na světě, a podobné nesmysly.

UBER působí  v současné době  ve více než 330 městech 58 zemí a tento počet dále roste. Pokud se rozhodneš jezdit pro UBER, staneš se součástí hodně velké rodiny.

O co vlastně jde? 

Zjednodušeně řečeno jde o revoluci v městské spolujízdě. Je to bezpečná, levná a spolehlivá alternativa k běžným možnostem dopravy po městě. UBER je například o 30 % levnější než TAXI. Cena UBER se skládá z nástupního poplatku 20 Kč, 10 Kč/km a 4 Kč za minutu strávenou v autě.

Jak to funguje? Nejjednodušší způsob, jak UBER vyzkoušet, je udělat si zkušební jízdu. Stačí kliknout na odkaz:https://get.uber.com/invite/d53jmue

A můžete zdarma projezdit až 200 Kč!

Aplikace sice požaduje číslo platební karty, ale to není třeba pro zkušební jízdu. Údaje o kartě jsou nutné pro běžné používání aplikace z pozice cestujícího. Za jízdu se neplatí ve voze, ale převodem z karty. Pokud cestující zadá při objednání cesty cíl cesty, aplikace odhadne přibližné náklady na cestu a po ukončení cestující ví přesně kolik cesta stála.

Chceš-li se stát řidičkou UBER, je potřeba splnit několik podmínek:

Věk řidiče musí být minimálně 21 let. Používá se vlastní auto mladší 10 let, které musí mít alespoň 4 dveře. K registraci a podepsání smlouvy je třeba:

Občanský průkaz, řidičský průkaz, technický průkaz vozidla, zelená karta, a výpis z trestního rejstříku a výpis z karty řidiče. Oba doklady vystaví na každé poště za 165  Kč – Tento poplatek ti bude v nejbližším účtovacím období proplacen.  Po kontrole výše uvedených dokumentů podepíšeš smlouvu, nainstaluješ si aplikaci a můžeš vyrazit na první jízdu.

Aplikace vyžaduje zapnutí dat a navigace v chytrém telefonu. Pokud jsi on-line, brzy ti přijde první nabídka jízdy. Na displeji se rozbliká kolečko s informacemi: jméno klienta, místo, kde se nachází, a kolik minut jízdy jsi od klienta vzdálená. Pokud klikneš na „přijmout“, aplikace ti nabídne volbu „ukázat cestu“ a dovede tě ke klientovi. Po příjezdu na místo potvrdíš kliknutím „na místě“ a klient obvykle zadá cíl. Když přijde klient k autu, zeptáš se, na jaké jméno je cesta objednána. (To je důležité! Abys nenaložila někoho cizího!) Po nastoupení klienta nebo klientů klikneš na „Zahájit cestu“, znovu potvrdíš, že „opravdu zahájit cestu“, a navigace tě dovede nejrychlejší cestou k cíli. Tam ukončíš cestu, rozloučíš se s klientem, ohodnotíš klienta pomocí hvězdiček, aplikace ti ukáže, za kolik jsi jela, a můžeš čekat na dalšího klienta.

Mně osobně se vyplácí brát každou jízdu. Je to podobné, jako když si bereš čokoládové pralinky, nikdy nevíš, co bude uvnitř. Někdy pojedeš 10 minut pro klienta, který pojede jen za roh, a někdy to může být cesta na letiště. Kdo ví? Když jsem začínal, myslel jsem si, že se pokaždé musím vracet do centra, ale teď už vím, že žádné místo není špatné, stačí chvíli počkat. Například jednou jsem jel v noci z centra na Strahov, potom mi přišla cesta z Dejvic na letiště a na letišti jsem dostal klienta do centra.

uber2

Určitě tě zajímá, jak se to vyplatí?

Mně osobně první tři týdny ježdění pro UBER vynesly 18 000 Kč hrubého příjmu. (Platby jsou vždy za týden.) Je třeba počítat s náklady na provoz vozidla, a pokud dosáhnou výdělky částky vyšší než 30 000,- za rok, vzniká i daňová povinnost. Co se týká nákladů na provoz, tak jsem málokdy najel za den více než 100 km. Uvedu příklad jednoho dne:

9 jízd,  58 km najeto s klienty, 2 hodiny čistého času s klienty, jízdné 1157 Kč

Najel jsem celkem 76 km a strávil 3,5 hodiny on-line.  

Aplikace při vyúčtování odečte provizi pro UBER a přičte další příplatky a bonusy. Na internetu vidíš kolik jsi vydělala a peníze ti přijdou na účet.

Často se lidé ptají:

  • Neumím žádnou řeč, jak se domluvím?

Není potřeba se s klientem domluvit, aplikace to obstará za tebe, ale budeš velmi překvapená, jak rychle se ti při ježdění s UBER vybaví základy cizích jazyků, které jsi možná považovala za ztracené. Já jsem se po několika jízdách rozmluvil anglicky, rusky i německy. A ruštinu jsem měl ve škole před 35 lety!

  • Co když mě někdo přepadne?

Žádný strach, každý, kdo používá aplikaci, je registrovaný u UBER, a tak nenakládáš nikoho cizího. A nepřijímáš žádné hotové peníze.

  • Musím jezdit nějak pravidelně a v určité hodiny?

Ne, budeš absolutně pánem svého času. Jezdíš, kdy chceš.

  • Co když mi klienti znečistí interiér  mého milovaného autíčka?

I na to je pamatováno, stačí vyfotit znečistění, nechat auto vyčistit v myčce a fotku se scanem účtu spolu s číslem jízdy zaslat na UBER. Vyčistění bude uhrazeno v dalším vyúčtování.

Zaujala tě možnost jezdit pro UBER? Stačí se zaregistrovat: 

https://get.uber.com/drive/?invite_code=d53jmue

Veškeré dotazy rád zodpovím v debatě pod článkem!

F. Pudil

Reklama