Láska je slepá nejen, co se týče chování jednoho k druhému, ale také vzhledu. Co se nám ještě před pár lety na našem miláčkovi líbilo, to nám může po pár letech naopak vadit. Třeba takové tetování.

Příběh Romany a Pavla

Romana byla vždycky divoška a podle toho si i vybírala partnery. Tatéry, squattery, motorkáře, jeden čas žila i v komunitě lidí, uznávajících jen přírodní bytí. Až konečně zakotvila u Pavla, majitele tetovacího salonu, který ji naprosto okouzlil svým veselým a bezprostředním chováním, partnerskou pohodou, ale také krásnou vypracovanou postavou plnou tetování.

glum..Ráda mu přejížděla prstem po mytologických výjevech, ke kterým jí ještě vyprávěl příběhy. Jeho tetovací úlet pak vyvrcholil poněkud morbidní hlavou Gluma z Pána prstenů, kterou si nechal vytetovat přes celé břicho.

Chvíli se tomu v posteli smáli, to když se tento „skřet“ nad Romanou skláněl a ona porovnávala, kdo z nich je hezčí.
Ale každé legrace se člověk nají. Romaně začaly po čase Pavlovi úlety na těle, kterých přibývalo společně s jeho bujnou fantazií, vadit.
Sama si od něj nechala vytetovat na rameno růži a kolem kotníku řetízek. K dalšímu ji nepřemluvil, a tak pokračuje u sebe. Opatrně mu naznačila, že některé tetování by mohl i odstranit, nebo aspoň už nepřidělávat další. A to se Pavel naštval, prý věděla, že je tatér, a najednou jí to vadí.

Romaně to vadí ale hlavně v létě, když jsou u vody. Tetovací obrázky pozbývají na aktuálnosti a úšklebky okolí se jí nelíbí. Na to má Pavla moc ráda, než aby snesla opovržlivé pohledy kolemjdoucích. Jemu to však vůbec nevadí, naopak, myslí si, že je zajímavý.

Jednou si vedle nich u vody lehla nějaká rodina s malým klukem, který samozřejmě nejvíce obdivoval Gluma, a rodičům řekl, že až bude velký, tak si ho také „nakreslí“ na celé břicho. Načež mu jeho maminka odpověděla, že se to nekreslí, že je to tetování, a to je napořád.
A když odcházeli, Romana jen slyšela, jak jeho táta utrousil: „Vždyť ten blázen vypadá jak tapeta.“

Mrzí ji ty narážky, a to jsou ještě mladí. Za pár let bude i Glum na břiše vrásčitý, Áres, řecký bůh války na zádech, starý a unavený, hadi a štíři na rukou rozmazaní a hlava Medúzy k nepoznání.

A pokud budou mít spolu děti, které už plánují, bude si muset s nimi asi lehnout o kus dál, jestli tedy nebudou chtít vypadat podle tatínka jako tapety.

Čtěte také:

Reklama