Společnost PROFI CREDIT patří mezi nejvýznamnější poskytovatele nebankovních půjček u nás. Výhodné úvěry u ní najdou zaměstnanci i podnikatelé. Novinkou jsou například půjčky s bonusem, které klientům vracejí peníze. Společnost rozšiřuje kamenné pobočky, už brzy spustí nový web a připravuje pro klienty letní kampaň. O tom všem jsme si povídali s marketingovou ředitelkou PROFI CREDIT Danou Hakavcovou.

Začneme prakticky. Pokud se rozhodnu vzít si u vás půjčku. Co vše je pro to potřeba a za jak dlouho mi peníze pošlete?
Naším krédem je především rychlost, jednoduchost a minimální administrativa. Pokud splňujete podmínky pro poskytnutí půjčky a dodáte nám potřebné doklady, pošleme Vám peníze na účet do 24 hodin od schválení úvěru. Potřebujete jen kopii občanky, potvrzení o trvalém příjmu, důchodu či rodičovském příspěvku a takzvaný kontaktní dokument, což je třeba SIPO. O půjčku si můžete zažádat přes internet na www.proficredit.cz, prostřednictvím bezplatné linky 800 166 000 nebo na jedné z našich více než sedmdesáti poboček po celé republice.

Nabízíte více druhů půjček? Pokud třeba někdo plánuje vzít si půjčku na rekonstrukci koupelny, jaký druh půjčky byste mu doporučila?
Naše půjčky nejsou účelové, klienti mají naprosto svobodu v tom, na co peníze použijí. Můžete si koupit nové domácí spotřebiče, nábytek nebo si z půjčených peněz zaplatit třeba letní dovolenou. Pro všechny zmíněné záležitosti včetně rekonstrukce koupelny nabízíme osobní půjčku. Je učená pro zaměstnance, rodiče na rodičovské dovolené i důchodce. Půjčit si můžete 10 000 až 166 000 korun. Můžete si také zvolit délku splácení, a to od 12 do 48 měsíců.

Nabízíte v rámci půjček nějaké benefity?
Vážíme si klientů, kteří řádně splácejí, a chceme je k tomu motivovat. Pokud tedy pravidelně splácejí, můžou získat bonus až 25 000 korun u osobních půjček a až 19 000 korun u podnikatelských půjček. Pokud nám doporučí nového klienta, získají 2 000 korun. Pro věrné klienty máme loajalitní Klub dobrého klienta. Jeho členové můžou získat další půjčku s nižším úrokem – ušetří až 15 % z každé splátky.

ředitelka PROFI CREDIT Dana HakavcováJaké podmínky musím splnit, abych u vás získala půjčku?  Můžete vyhodnotit potenciálního klienta jako nedůvěryhodného?
U každého klienta vyhodnocujeme tzv. bonitu, což je schopnost splácet. K posouzení využíváme různá kritéria včetně registrů dlužníků, například SOLUS. Jsme ale méně přísní než banky. Řada klientů, kterým banky odmítly půjčit, u nás úvěr získala.

Když se dostanu do situace, kdy nemůžu splácet, je možné splátky nějak pozdržet?
Pokud se dostanete do finančních problémů, platí stejně jako v běžném životě, že je výhodnější to řešit aktivně a nečekat. Stačí zavolat na naši bezplatnou telefonní linku nebo úvěrovému poradci, se kterým jste půjčku sjednávala. Vůbec nejhorší je v tomto případě přestat komunikovat. Naši pracovníci se snaží vyjít klientům maximálně vstříc a vymyslet pro ně to nejlepší řešení. Pokud přijdete o práci a nemůžete splácet, můžete požádat o odklad splátek, případně vám rozložíme splátkový kalendář tak, aby vám to vyhovovalo. 

Řada našich čtenářek podniká. Co kdybych potřebovala půjčit na nové vybavení do kosmetického salonu?
Zájem o podnikatelské půjčky v poslední době roste. Vyšli jsme vstříc zejména požadavkům živnostníků, kteří neuspějí se žádostí o úvěr u bank.  V březnu jsme proto na trh uvedli výhodnou řadu podnikatelských půjček, které jsou vytvořené na míru jejich firmě či podnikání. ProFi půjčku získají podnikatelé rychle a jednoduše, navíc již od 6. měsíce podnikání. Peníze můžou mít na účtu do 24 hodin od schválení úvěru. Podnikatelům nabízíme částky již od 15 000 do 150 000 korun.

Co je hlavní výhodou vašich podnikatelských ProFi půjček?

Peníze půjčíme podnikatelům nikoliv na základě zisku, ale  díváme se na hrubý obrat firmy. Pro schválení půjček ProFi MINI nebo ProFi MINI+ stačí občanský průkaz a potvrzení o podnikání, nevyžadujeme žádný složitý podnikatelský plán ani další papírování. U půjčky ProFi BONUS může podnikatel po doplacení získat navíc až 19 000 Kč zpět, stačí jen řádně splácet. Úrok ProFi půjčky je navíc daňově uznatelný a živnostníci oceňují také možnost předčasného splacení půjčky. Od 16. května navíc může podnikatel u PROFI CREDIT zažádat o krátkou půjčku na tři, šest nebo devět měsíců. To uvítají například živnostníci, kteří potřebují rychle nakoupit materiál na novou zakázku, kterou by jinak mohli jen těžko přijmout.

Chystáte pro své klienty v nejbližší době nějaké zajímavé nabídky?

Od června spouštíme nové webové stránky, které budou pro klienty velice uživatelsky příjemné. Už brzy vyjedeme s letní kampaní, která reaguje na přání našich klientů, ale víc o ní zatím nechci prozrazovat. Přesvědčte se sami v červnu na našich nových internetových stránkách.

Děkujeme za odpovědi, na naše otázky odpovídala marketingová ředitelka PROFI CREDIT Dana Hakavcová.

Reklama