Sama sebe popisuje jako člověka, který má rád zvířata, byť je nepotřebuje vlastnit. A tak neměla vůbec nic proti tomu, že její nový přítel Jakub (34) má doma pejska. Dokonce ho brala jako příjemné zpestření, které může chodit venčit a při tom sportovat. Jenže uplynulo sedm měsíců a ona jejich fenku Grétu vysloveně nesnáší.

6412ff189ab22obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

„Nejde o to, že by dělala nějaké potíže, něco ničila. Je to celkem milý pes, poslušný. Problém je ale v Kubovi. On ji totiž miluje mnohem víc, než mě! Nikdy bych nevěřila, že je člověk schopen upřednostnit zvíře před jiným člověkem. Navíc takovým, kterého údajně miluje. Jenže právě to se v našem vztahu bohužel děje,“ stýská si Martina, která si připadá přehlížená.

Vadí jí nejen to, že Jakub jezdí se svou čtyřnohou šampionkou až příliš často na soutěže a výstavy, případně na srazy s ostatními chovateli. Nedokáže rozdýchat ani fakt, že není ochotný nechat domácího mazlíčka doma, ať jedou kamkoli jinam. Klidně na romantický víkend. Jakékoli ubytování, restaurace, zařízení – všechno musí být „dog friendly“ (přátelské ke psům). Pokud by tam jeho „roztomilá holka“, myslím Grétka, nemohla, nikam se nejede. Jediné, co je ochoten absolvovat bez jejího doprovodu, je divadlo nebo kino. To je taky vzácná chvíle, kdy jsme sami dva. Jinak nám psisko leze až do postele, čučí do pusy u večeře, i u té blbé vany musí páníčka hlídat,“ vyjmenovává Martina a přiznává, že fenu začala nenávidět. 

„Vždyť je to očividné, že dostává přednost přede mnou! Dokonce bych i řekla, že se s ní páníček víc mazlí. Když už jsme my dva u sebe, ta chlupatá bestie se mezi nás nacpe. A Jakub? Nevyžene ji, ani omylem. Začne hladit ji,“ popisuje nepříjemnou situaci zklamaná partnerka s tím, že zvažuje vyklizení pole. „Když si na jeho pozornost věnovanou Grétě stěžuji, jen se směje. Prý přece nebudu žárlit na zvíře. Ale víte co? Já žárlím! A nedokážu se nad to povznést. Nechci být až druhá, byť ta první je jen fena,“ dodává rozzlobeně.

Zdroj informací: respondentka Martina

Čtěte také: