Děkujeme za další příspěvek na dnešní téma. Poslala nám ho "zarytá" vlastenka - čtenářka s nicekm Ula. Co by jí chybělo v cizině? To se dočteto v této novince

U nás se mi moc líbí. I když člověk nesouhlasí s plno věcmi např. ohledně politiky atd., z naší republiky bych se nikdy neodstěhovala a nikde jinde bych bydlet nechtěla.

Líbí se mi moc Řecko a Španělsko, ale chyběly by mi tam ty naše krásné lesy, lázně, zámky, hory, doly, hrady, rezervace. A časopisy - např. Vlasta, Instinkt, Květy, naše svátky, lidé z kulturního života - Karel Gott, Věra Špinarová, náš humor - který chápou jen zase Češi, filmy jako jsou Postřižiny, Vesničko má středisková, Pelíšky, Pupendo, Tři oříšky pro Popelku, Šíleně smutná princezna, Trilogie o Homolkových, Slunce seno ...,  herci - Abrhám, Šafránková, Růžičková, Menšík - ten tedy hlavně, Hrušínský, Čepek, Cimrmani - hlavně Zdeněk Svěrák, divadlo Sklep, Vinohrady, knížky jako jsou ty od Obermanové, Haliny Pawlovské, Viewegha, Fuchsové aj.

Ještě bych toho mohla napsat hodně, ale hlavně by mi všude chyběli lidé, které mám ráda a na které jsem zvyklá.

Jak jsem tak celkově nad otázkou přemýšlela, tak jsem ráda, že bydlím "u nás", ale hlavně jsem ráda, že vůbec žiju.

Hezký den Ula

Ano, máte pravdu, i kdybyste si s sebou vzala knihy, časopisy, filmy, hudbu, je spousta dalších věcí, které jinde nenajdete.

Co vy na to, milé ženy-in? Dokazala byste se všeho, co tu bylo jmenované, vzdát a odejít žít jinam? Co byste nejvíc postrádala? Už jste musela odejít do ciziny třeba za prací ? Na co jste se nejvíc těšila, když jste se vrátila domů?

Mohla byste žít natrvalo v zahraničí? Nemáte s tím problém? Zvykáte si snadno na nové prostředí, lidi, podnebí? Najde se čtenářka, která má takové zkušenosti? Napíše nám o nich?

Na vaše příspěvky se stále těšíme na adrese redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama