Hezký den plný dobré muziky přeji všem.
 
Co ráda poslouchám? Je toho spousta - klasika, kterou mě naučil poslouchat nejen ušima, ale hlavně srdcem můj milovaný manžel, lehce jazzová partička -123 minut, má velká láska - keltská muzika, rock, občas i metal...
Záleží na náladě, někdy se cítím unavená, tak si tak "malátním" u Celtic circle, Dead can Dance nebo Enyi. Když se ráno nemůžu probudit, spolehlivě mě nastartuje americká partička hochů s arménskými kořeny - System of a down - lepší než hrnek horkého kafe. Nedám dopustit na klasiku - Beatles, U2, mám ráda Čechomor, Divokého Billa - u něj se dobře pije červené vínko - mám vyzkoušeno :-). Jako správný kratky zobak nedám dopustit na Buty.
Mí malí čtenáři se nestačí divit, kdykoli přijdou do knihovny, poslouchám něco jiného, pomáhám jim tak rozšířit hudební obzor :-)
Když jsem odmaturovala, mohla jsem si vybrat dárek: zlatý šperk nebo peníze na cestu do Prahy, kde zrovna hráli Jesus Christ Superstar. Hádejte, co vyhrálo? Myslím, že je to úplně jasné.
Tak tedy muzice zdar, hezký poslech, ať nám to na Ženě-in hezky ladí.
 
Bookcase
 
Ahoj ženo-in,
 
 
tak dneska jste mi vyhlášeným tématem přímo kápli do noty :-).
Jsem velká milovnice hudby. Miluji snad všechny hudební styly. Nemám ráda jenom dechovou hudbu a vlastně ani nedovedu vysvětlit proč. Pracuji doma, takže hudba je můj věrný a každodenní společník. Pouštím si hudební kanály v televizi a pokud se dům neotřásá, nejsem ve své kůži. Bratr i má matka tvrdí, že když se k nám blíží na návštěvu, z dálky vidí poskakovat okenní tabulky :-).
Myslím, že ve všech rodinách rodiče nabádají děti, aby tlumily hlasitost hudby. U nás je to naopak. Dcery mi ztišují zvuk a kroutí hlavou, jak ten randál můžu vydržet. Začínala jsem ve folklorním souboru, takže mám ráda cimbál  a jeho zvuk. Zbožňuji všechny cimbálovky. Hradišťan, Olšavu. Všechny nejdou ani vyjmenovat. Velmi ráda jsem poslouchala Zuzanu Navarovou (bohužel už není mezi námi). Mezi mé favority patří Vlasta Rédl, Jarek Nohavica, Čechomor.
 
Několik let jsem trávila v Africe, a tak jsem se seznámila s černošskými gospely a spirituály. Nádherná hudba. Zbožnuju Spirituál kvintet a Irenu Budwaiserovou. Stinga a jeho pro mne nejoblíbenější píseň - Englishmen In New York. Lenyho Kravitze, Vangelis, Destiny Child, Anetu Langerovou, slovenský Elán.... no je toho opravdu moc.
Mohla bych tu vypisovat své oblíbence hodiny a hodiny. Hudbou zkrátka žiju a zbožňuju ji.
 
 
Čtenářka Evalota
 

Tak já tedy nevím, komu dnes pošlu malý dárek za nejlepší příspěvek. Všechny mají něco do sebe, asi je budu muset hodit do klobouku... :-)

Všem vám díky...

Vzkaz pro Evalotu: viděla jsi film Ray? Ten je pro tebe jako "dělanej", to budou okenní tabulky pěkně poskakovat!

redakce@zena-in.cz

Reklama