Všichni si moc rádi pomáháme
 
V naší rodině, ale i v širším okruhu přátel si všichni opravdu rádi, usilovně a pravidelně pomáháme:
 
Starší syn mi svými školními výkony na gymnáziu úspěšně pomáhá zbavit se vzhledu Barbíny. Během posledních tří školních roků mi přibylo hezkých pár vrásek a díky tomu nevypadám jako přihlouplá Barbína, nýbrž jako zajímavá žena ve středním věku.
 
Mladší syn, který je aktuálně v pubertálním věku, mi usilovně pomáhá s úklidem lednice. Díky jemu v lednici permanentně není vůbec nic, takže ji vlastně ani uklízet nemusím.
 
Oba synové mi pomáhají zbavit se ošklivého porcelánu, který byl danajským svatebním darem, tím, že při každém mytí nádobí, k němuž byli pod pohrůžkami vyhoštění donuceni, alespoň jeden talíř vzteky rozbijí.
 
Naše kočky mi rády pomáhají s vybalováním každodenního nákupu. Často velmi šikovně vybalí hovězí maso z igelitky a dalších tří vrstev igelitu a dokonce i zmenší jeho porci, abych se nemusela dřít s krájením takové hromady masa.
 
Moje maminka mi zdařile pomáhá s plením zahrady. Je velmi důkladná a zahrada je pak velmi úpravná a přehledná, neboť spolu s plevelem vypleje také většinu trvalek a letniček.
 
Oba synové spolu s mým přítelem mi úspěšně pomáhají v procesu hubnutí. Tolik jim chutná a tolikrát si přidávají, že na mne často zbude porce, která nestojí ani za řeč, natož za kousnutí.
 
Moje kamarádka mi pomáhá najít vhodný módní styl a design. Vždycky mi do očí řekne, že v tom kostýmu vypadám příšerně a v tom svetru jako svoje vlastní babička.
 
Moje nepřítelkyně mi pomáhá zvednout mé sebevědomí. Vypadá totiž o hodně, fakt o hodně hůř než já.
 
Můj šéf mi pomáhá, abych byla špičkovou pracovnicí a odváděla stoprocentní výkony. Neplete se mi do práce, protože jí vůbec nerozumí.
 
A já? Já pomáhám svým dětem připravit se kvalitně na dnešní tržní prostředí. Každé ráno totiž na ně ječím jako trhovkyně, proč si nenachystali věci do školy už večer.
 
No řekněte, nemáme my doma nádherné vztahy plné porozumění a ochoty pomáhat si navzájem? :-))))
 
Kadla


Milá Kadlo, to je vyložená krása, jak to u vás doma a v okolí funguje! Takhle hezky všechno přehledně a krásně zařízené! To s tou lednicí! A pomáhající kočka! To znám taky! Když jsem byl malý, měl jsem kočku Saxanu (peršanka to byla). Ta věděla, co je nejlepší pro moje zdraví, a kdykoli jsem nechal v misce bramborové lupínky, zblajzla je, abych nebyl nemocný – milovala mě tak, že ani nehleděla na to svoje (ale i tak se dožila požehnaného věku)!

Ba ne, všeobjímající láska, to je stejně nejlepší filozofie! A propós, Kadlo, když jsme u toho gymnázia, neblíží se čtvrtletí?:)

Reklama