Také čtenářka ToraToraTora přispěla k dnešnímu barevnému tématu. A ačkoli u nich doma kraluje bílá, smama má šatník plný cihlově červené...

Bílá a cihlově červená - to jsou dvě barvy čtenářky ToryToryTory...


Dnešní téma je značně necitlivé. Labilnější duše, které mají veškeré ošacení i se skříněmi zabalené v igelitu a zasypané sutí, tedy já, by mohlo uvést v nekontrolovatelný pláč a sebelítost.
Nu což, stalo se.
Ale až ta zednická hovádka vypadnou, bude u nás kralovat bílá. V celém obýváku. Krásná bílá, heč.
Jinak v mém celém šatníku vévodí cihlově červená. Když tady elektrikáři mlátili do zdi místečko pro dráty, jeden by nevěřil, jaký je ten cihlový prach potvora. Myslela jsem si, že se usazuje jen v mých plicích, ale on ne. On je prostě všude. Z průdušek se mi ho zčásti daři vykašlávat, šatník zřejmě poleji benzínem a uspořádám mejdan.
Ovšem báječně se k cihlovým vrškům hodí mé bílé kalhoty. Tedy bývaly to džíny, ale omítka též není co bývala a pomalu migruje ze zdi, kdykoliv projdu kolem. Druhá věc je zedník Pepa. Imrvere si čistí v nestřežených chvilkách své pracky o můj zadek. Alespoň kdyby nevypadal jak maskot protialkoholní léčebny.
Moje „pracovní“ balerinky bývaly.... moment, jakou měly barvu? Čert je vem. Až bude Pepa zase z okna očumovat kolemjdoucí slečny, zahrabu mu je do sutě a vydám se pro nové.
Ale co. Dovolenou na Maltě a Zlatých píscích stráví jednou za čas každá z nás. Výsledek bude stát za to.
Barva, která je pro mne tou nej celoročně není ani bílá ani černá. Ale žlutá a oranžová. Pokud možno reflexní a HiVis.Bývala moderní v osmdesátých letech. Tenkrát se tyhle jedovaté odstíny objevovaly snad všude. Od tkaniček po triko. Zvlášť plážový frajeři v zelenožlutojedovatých trenclích byly na koupálku cool tak, že by z toho jeden zapomínal dělat tempa.
Zahodila jsem ramenní vycpávky, mrkváče i lambádu, jen ta reflexní barva mi zůstala. Ona mne totiž živí. Naše bezpečnostní vesty a doplňky asi nejsou na diskotékách to pravé ořechové, ale co. Vždyť nejde o módu, ale o život.
ToraToraTora

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 10. 7. 2012: Moje letní barva

Toto téma je již uzavřené. V poslední dnešní novince (10. 7. 2012) se dozvíte, která z přispěvatelek získala kosmetický balíček plný barev GABRIELLA SALVETE.

gs

Reklama