Budíky a buzení vás baví, posíláte mi hodně příspěvků. A to jsem moc ráda, děkuju. Další povídání je na téma: rodina spáčů. Tu popisuje čtenářka telelot.

Pobavil mě budík na porcelánovém talíři a příbory. :-) Takový rámus si dovedu představit. Moc děkuju za příspěvek, milá telelot, přeju hezký den.


Dobrý den, snad už nepropršený... ;-)

jsem od malička skřivan, měla jsem na starost 2 mladší sourozence, tak mi ani nic jiného nezbývalo... připravit jim snídani, svačinu, donutit je, aby vůbec vstali, aby odešli do školy... kromě mě jsou totiž všichni spáči a to včetně rodičů. Buď jsem si na to zvykla nebo to bylo ve mně, vstávání mi problémy prostě nedělá. Že bych si někdy budík zamáčkla, jakože „ještě chvilku“, tak to ani náhodou, jak zazvoní, tak vstanu. Po klasickém budíku jsem se dopracovala k elektrickému, mobil na buzení nepoužívám.

Historky se vstáváním mám hlavně z dětství. Ačkoliv jsme bydleli přímo na vlakovém nádraží, kde byla i autobusová zastávka, tak našim pravidelně minimálně 2x týdně spoj do práce ujel, jak autobus, tak i vlak. A to i přes to, že jsem koukala z okna a hlásila, že „Už to přijíždí“... Taťka sice vstal, ale všechno pěkně pomalounku, pianko a výsledek byl buď pozdní příchod do práce anebo taťkovo jízda na motorce (v zimě lahůdka), aby to stíhal. Mamku zas vzbudit bylo unikum, dodneška to vidím a hlavně slyším... Klasický budík postavený na porcelánovém talíři, obložený několika příbory (aspoň 12 kousků), takže když zazvonil, ten kravál snad vzbudil i sousedy, jen mojí mamku ne... musela jsem s ní pořádně zacloumat ;-)

Ovšem největší rekord „spavosti“ drží moje sestra (mladší o 1,5 roku), bylo to v létě o prázdninách, já vstávala před 5. h. abych byla včas na poště, kde jsem dělala brigádu jako doručovatelka. Když jsem před polednem dorazila domů, nevěřila jsem vlastním očím. Zatímco já roznesla 2 rajony novin, dopisů, složenek a měla svojí „šichtu“ už za sebou, tak ségra ještě SPALA!!

Přeju všem sovám i skřivanům hezké vstávání i usínání.

telelot

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Co (nebo kdo) vás ráno budí?

  • Jak se vám vstává?
  • Máte klasický budík, nebo něco jiného?
  • Nebo vás budí partner? Třeba polibkem?
  • Jak vstávají vaše děti, budíte je vy, nebo samy?
  • Máte nějakou zajímavou historku se vstáváním?

Prosím, příspěvky už neposílejte. V 16 hodin vyhlásím, kdo vyhrál dnešní cenu, sušenky Bebe Dobré ráno od firmy Opavia.

bebe

Reklama