První a zatím jediný příspěvek k dnešnímu tématu zaslala čtenářka Gerda. Ráda by žila v monarchii a systém, který si říká demokracie v naší zemi nevidí. Demokracie by měla dávat svobodu každému, ne státní omezení...

Pojďte se zamyslet nad příspěvkem čtenářky Gerdy, které za něj velice děkuji! Je to totiž zatím první a jediný příspěvek k dnešnímu tématu (doufám, že se to změní).

Gerda si myslí, že naše demokracie není demokracie. Jaké k tomu má důvody? To už si přečtete níže.


Dobré ráno všem,

titulek mě dílem pobavil, dílem nachvěl. To si vážně redakce myslí, že to, v čem žijeme, by měla být demokracie? Vysvětluji si to tím, že nikdo z nich v demokracii dosud nežil. Ta, jak si ji představuji já, dovoluje každému člověku samostatně žít tak, jak jeho schopnosti a možnosti dovolí, a když ne, je schopna mu podat pomocnou ruku. V demokracii má být svoboda pro každého. Ne omezování státem a vodění za ručičku, naopak, demokracie má stimulovat občany k samostatným projevům, nebrzdit podnikání, netahat z občanů peníze, aby je vzápětí státní správa nesmyslně promrhala. A s tím souvisí i vhodné užití práva. Takovou korupci, co tu dnes panuje, takové bezpráví - to jsem skutečně nezažila ani v hluboké totalitě socialismu. Ano, kradlo se. Ovšem ne tak drze. Mohla jsem jít klidně o půlnoci parkem a byla jsem si celkem jistá, že se mi nic nestane. Dnes se stane i za bílého dne.

Prostě - u nás demokracie není! Nevím, jak ten bordel nazvat, ale pravou demokracii musí urážet. Mně by patrně vyhovoval model s osvíceným monarchou v čele, ovšem předem vím, že žádám nemožné. A tak se bráním všemu, co s politikou souvisí. Nemá smysl se rozčilovat a nadávat. Budou volby, to ano, ale koho nám nabídnou? V tom jsem velmi skeptická. Jedno ale vím docela určitě: dokud neodejdou ti, co mlaskají u plných koryt a nám utahují opasky, nebude občanům lépe. Jinak by snad ani nebylo možné, aby ministryně sociálních věcí plácla, že samoživitelky vlastně ten příspěvek ani nutně nepotřebují, protože mají jiné příjmy. JAKÉ???!!!! Napsala jsem, že se rozčilovat nebudu, tak končím.

Gerda

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 26.4.2013: Moje srdeční státní zřízení

  • martanciVyhovuje vám stávající česká demokracie?
  • V jakém státním zřízení byste ráda žila?
  • Proč právě v něm? Obhajte si ho!

Jsem zvědavý na vaše politické názory, milé čtenářky. Zajímají mě ale i utopistické vize. Líbí se vám nějaké státní zřízení, které dnes ve světě máme, anebo byste třeba sáhla po nějakém historickém? Máte vizi státního zřízení, které ještě nikdy vyzkoušené nebylo a bylo by podle vás i ideální? To všechno mi můžete napsat jako příspěvek k dnešnímu tématu, a to nejpozději 26.4.2013 do 15.00 hodin. Vaše příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec, tedy pokud chcete mít šanci na získání dárku, který se k dnešnímu tématu, myslím, docela hodí. Je jím velké balení Marťánků (www.martanci.cz). A mě tak napadá, jaké asi mají státní zřízení civilizace ve Vesmíru...

  • Příspěvky posílejte na redakční e-mail: Redakce@zena-in.cz
  • Heslo (předmět e-mailu): VYSNENY STAT
Reklama