Život ve městě i na vesnici si vyzkoušela čtenářka Peggy89 a jednoznačně u ní vyhrála vesnice. Proč? To si přečtěte v jejím příspěvku...

Výhodou při výchově dítěte na vesnici je, že ho můžete pustit samotné na zahradu. A není to jediná výhoda bydlení v domku. Více už si přečtěte v příspěvku čtenářky Peggy89...


Jestli je lepší bydlet na vesnici nebo ve městě jsem si mohla vyzkoušet a pro mě osobně zvítězila vesnice.

Od malička jsem žila na vesnici, když mi bylo 10 a naši se rozvedli tak jsme se sestrou a s mámou šly do města. Ve městě je sice více možností ale i tak se mi tam nelíbilo. Každý den jsem koukala z okna a viděla v dálce kopce, pod kterýma jsem předtím bydlela a těšila jsem se až pojedu zase na víkend „domů“ i když doma už jsem byla nějakou dobu ve městě. Nevím co mě táhlo zpátky na vesnici nebylo to to, že jsem tam byla zvyklá tolik let bydlet, vesnice mi prostě byla sympatičtější.

V 18 když jsem končila učňák tak jsem poslední měsíc dojíždela do školy z vesnice a bydlela u táty. Pak jsem si našla na léto brigádu, která byla taky blíž bydlišti mého táty a tak jsem zůstala i přes léto tam. Potom následovala nádstavba která byla taky blíž od táty než od mámy. Musela jsem sice chodit každý den přes kilometr na nádraží cestou do školy a pak i ze školy ale i tak bylo lepší vstávat v 6 a chodit kilometr než ve městě chodit sice jen 300 metrů a vstávat v 5. K tátovi jsem se nakonec přestěhovala a těď tady znova žiji už 6 rokem a do města už bych nešla.

S přítelem máme 2 letého syna a jsem ráda že ho můžu pustit na zahradu kde si k němu sednu a může si lítat kde chce a nehrozí že ho přejede auto. Teď v zimě s ním můžu jít asi 50 metrů od baráku na kopec kde ho baví bobování což ve městě je tohle omezeno. Sice to tahání nákupu pěšky z nejbližšího obchodu vzdáleného kilometr už mi leze krkem :-) ale i přes to u mě vítězí vesnice.

Peggy89

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 18. ledna 2013: Cesta z města, cesta do města

  • Přestěhovala byste se z vesnice do města, nebo z města do vesnice?
  • Proč ano a proč ne?

Své příspěvky k tomuto tématu formou úvah a zkušeností zasílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 18.1.2013 do 15.00 hodin. Příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, tedy pokud chcete mít šanci na uveřejnění a tím i možnost získání pěkného dárku - balíčku ORIFLAME: denní krém ORIFLAME essentials Moisturising, oční gel ORIFLAME essentials, oční krém ORIFLAME eco beauty, který tu mám připravený pro jednu z přispěvatelek.

cenacenacena

Reklama