Ale nejdřív se musela tvrdě poučit. Nedostatečné pití vody ji stálo selhání ledvin, pobyt v nemocnici, dlouhodobou rekonvalescenci a nakonec propuštění z práce. Více se dočtete v jejím příspěvku

Přeji hezký den. Blahopřeji k výběru dnešního tematu, protože si myslím, že je velmi důležité zamyslet se nad tím, jak, kdy a co pijeme. Dětem jsem vždy dávala do školy pití a dbala jsem na to, aby všichni kolem mě žili zdravě. Já sama však spíše patřím mezi ty, kteří by si vystačili s několika šálky kávy denně. Donedávna tomu tak bylo. Vím, že káva do pitného režimu nepatří, spíše naopak, znám teorii, ale praxe byla ubohá. Není nad to, když se člověk poučí z vlastních chyb, někdy však to poučení může i hodně bolet.

Dnes už nevycházím s lahví vody, ať jdu kamkoliv, třeba jenom na nákup. Je to moje společnice a bez vody se nehnu opravdu nikam. Můj den začíná sklenicí vody s citronem a po celý den se snažím co nejvíce pít, i když nemám žízeň.

Kdy nastal ten obrat? Jak už jsem napsala v úvodu, nebylo tomu tak vždy.

Měla jsem náročné povolání v nakladatelství jednoho deníku, celý den od rána do večera u počítače, do toho telefony, vyřizování neodkladné pošty, na uchu skype, stále plná kancelář lidí, kteří něco potřebovali... Každá chvilka, po kterou bych se vzdálila znamenala, že by mi mohlo něco důležitého uniknout. Abych nemusela nikam odcházet, raději jsem nic nepila.

Až přišel ten den. Udělalo se mi hodně nevolno a potom už mi vlastně bylo všechno jedno. Skončila jsem na JIP a poté na urologii. Totální dehydratace organismu a selhání obou ledvin. Napojená na hadičky a k tomu litry nechutného čaje. Měla jsem čas přemýšlet, jak si budu v budoucnosti organizovat svoji práci tak, abych nezanedbávala sebe. Vlastně hodně času. Musela jsem zůstat šest týdnů v pracovní neschopnosti. Ale jiní rozhodli za mě. Krátce po návratu do zaměstnání jsem byla propuštěna „z organizačních důvodů“.

Mám nejraději obyčejnou neperlivou vodu, ale vzhledem k její velké spotřebě u nás doma jsme se rozhodli netahat denně domů lahve v plastech, což prý ani není nejzdravější pití, tak jsme si pořídili filtrační konvici a pijeme přefiltrovanou vodu přímo z vodovodu. Opravdu záleží hodně na zvyku. Zpočátku nového pitného režimu jsem si musela doslova ordinovat, abych vypila každou hodinu alespoň sklenici vody, dnes už je to pro mě úplnou samozřejmostí.

Ještě jednou hezký den a dejte si hned doušek na zdraví. Maryene

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Milá Maryene, tak to byla hodně tvrdá zkušenost. Doufám, že dnes už je lépe a máte i nové zaměstnání. Držím vám moc palce a děkuji za poučný příspěvek

Daly jste si po přečtení tohoto příspěvku hned sklenku vody? Vidíte, jak dalekosáhlé důsledky může mít nedostatečný pitný režim. Příběh čtenářky je zřejmě extrémní, ale jak vidíte, stát se může. Tak si dejte ještě jeden doušek a napište mi, jak jste na tom s pitným režimem vy.

Naši adresu jistě znáte: redakce@zena-in.cz

 

Reklama