Kupujete rádi potraviny, u kterých máte záruku kvality? Co takhle pro jedenkrát nakoupit suroviny, které vám zaručí správnou nutriční hodnotu a vy tak budete mít jistotu, že jste nakoupili něco zdravého…

V posledních letech si Češi velmi oblíbili loga, která slouží k tomu, abychom si z přeplněných regálů vybrali tu správnou značku. Existují etikety, které vám zaručí, že se jedná o 100% přírodní produkt, jiné obaly na vás křičí s nápisem VYROBENO V ČR. Pokud jste zastánci zdravého stravování, zkuste se podívat po produktech s označením Vím, co jím.

Globálně proti civilizačním nemocem

Program Vím, co jím a piju vznikl na popud Světové zdravotnické organizace a Organizace OSN pro výživu a zemědělství.  Roku 2010 byla založena nevládní nezisková organizace Vím, co jím a piju o.p.s, která tento program i se svým logem zastřešuje.

Logo Vím, co jím je uváděno na baleních těch potravin, jež svým složením splňují přísná nutriční kritéria, neboť hlavním cílem globálního programu s názvem „The Choices Programme“ je podporovat veřejnost v péči o zdraví a bojovat tak proti vzniku civilizačních chorob. Cílem přehledného loga je naučit zákazníky lépe se orientovat v nabídce potravin a snadněji se rozhodovat pro nutričně vyvážený produkt přímo v obchodním řetězci.

 

Češi na půl cesty ke zdraví

Pokud patříte mezi patrioty a rádi nakupujete české výrobky, můžete vyzkoušet například směsi na chleba od společnosti Nominal, které splnily nutriční kritéria a nesou kruhovitý cejch s nápisem Vím, co jím. Tato česká firma z Vysočiny je na trhu již od roku 1993, od té doby se zaměřuje na potraviny zdravého životního stylu a specializované potraviny pro bezlepkovou výživu. Výrobky jsou vyráběny z kvalitních surovin, z nichž si některé dokonce sami pěstují. Mimo český trh dodávají své výrobky také na Slovensko, do Polska, Maďarska, Chorvatska a do Švédska.

asda

Reklama