Vejce včetně skořápek


Pokud se chcete vyhnout mytí mikrovlnky, a to z míst, které nejsou na první pohled vidět, rozhodně do ní nestrkejte vejce i se skořápkami. Někdy je lepší nebýt líná a opravdu je dát vařit a čekat na tu správnou minutu.

Brokolice


Tato oblíbená křupaná zelenina se s mikrovlnkou nemá ráda.To je proto, že ve srovnání s jinými způsoby vaření, mikrovlny ničí více živin. Takže pokud nechcete přijít o vysoký obsah kyseliny listové a vitamin C, dejte této kuchyňské vymoženosti sbohem.

Cokoliv, co už jste v mikrovlnce ohřály


Pamatujte, že se kvalita vašeho pokrmu sníží pokaždé, kdy ji znovu a znovu do mikrovlnky vložíte. Pokud chcete dojídat zbytky na vícekrát, raději si vždy oddělte jen jednu porci nebo jídlo ohřejte v troubě nebo na pánvi.

Ovoce


Jasně, ovoce klidně do mikrovlny vložit můžete, když bude krize veliká, ale nikdy ne jako celek. Vždy raději nakrájejte ovoce na menší kousky.

Chilli papričky


Když se v mikrovlnné troubě zahřívají pálivé paprikčky, může to způsobit uvolnění kapsaicinu do vzduchu. Pálící hrdlo a oči pro další den a půl? Díky, ale raději ne.

Stejnou pozornost, kterou věnujete výběru potravin, které do mikrovlnky vložíte, byste měli věnovat i výběru mikrovlnky samotné.

Uložit

Uložit

Reklama