60cb595760cfeobrazek.png
Foto: Shutterstock

60cb59476760dobrazek.pngCyklistka - Osud poslední baronky

Jana Poncarová

motto

Osud poslední šlechtičny z rodu Battaglia. Od autorky bestselleru Podbrdské ženy.Být vzornou manželkou: takový osud měl čekat Blanku ze šlechtického rodu Battaglia. Její dobrodružná povaha jí však velela jinak. Z divokého děvčete vyrostla sebevědomá žena, která na kole zcestovala kus světa. Své stáří Blanka pak tráví v chátrajícím rodném zámečku v jihočeských Bratronicích. Sleduje, jak známý svět kolem ní mizí. Až díky studentce žurnalistiky Kláře ožívají vzpomínky na Blančin dávný pestrý život – i na její osudovou lásku, po které jí zůstal jen nikdy nepřečtený dopis.

Foto: se souhlasem motto

60c8a1d243269obrazek.pngLeonard a Hladový Paul

Rónán Hession

Host

Leonard a Hladový Paul je okouzlující příběh dvou milých svobodných třicátníků, kterých byste si na ulici ani nevšimli, natož aby se z nich mohli stát románoví hrdinové. V jejich obyčejnosti se však skrývá neobyčejná síla. 
Leonard se živí psaním encyklopedií pro děti a touží po někom, s kým by mohl společně žasnout nad krásou všehomíra. Hladový Paul je naopak se svým životem spokojený beze zbytku — je chodícím ztělesněním bytí v přítomném okamžiku. Oba přátelé se pomocí humoru, deskových her a společného mlčení snaží proplout bouří života v jednadvacátém století a uchránit si to nejcennější — radost z každé, i té nejobyčejnější chvíle. 

Foto: se souhlasem Host

60cb3314e1303obrazek.pngNe tak úplně soukromé e-maily Coco Pinchardové

Robert Bryndza

Cosmopolis

Coco Pinchardová byla až do vánočních svátků šťastná manželka a matka (před chvílí) dospělého syna, která si splnila svůj největší sen – vyšla jí první kniha. U vánočního stromečku se měla sejít celá velká šťastná rodina a Coco se těšila, jaké skvělé věci jí další rok přinese. A pak to šlo všechno do háje. Namísto vysněného šperku dostala Coco od manžela iPhone a za pár dnů je právě telefon skoro to jediné, co jí ze starého života zbylo. Z něj teď píše svým přátelům e-maily o tom, co se všechno v jejím „novém“ životě děje. A o tom, jaké to je, když si musíte život poskládat úplně jinak. Ještě že zbyl Coco nadhled a smysl pro humor...

Foto: se souhlasem Cosmopolis

60c8a2b2efcaeobrazek.pngPoupátka

Hana Lehečková

Vyšehrad

Divadlo umí okouzlit. Ví to i jedenáctiletá Františka, která se po škole víc než domů těší do dramatického kroužku. Proč však vedoucí Mirek své divadelní partě zakazuje kamarádit se s jinými dětmi? Proč tvrdí, že správná herečka musí režisérovi vždy zcela důvěřovat, a nutí své svěřenkyně se svlékat? Zdá se, že ospalé městečko, kde Františka žije, má už řadu let závažné tajemství – tajemství, o kterém všichni tak nějak vědí, ale promluvit nechce nikdo.

Foto: se souhlasem Vyšehrad

60cb2ea429382obrazek.pngSmlouva na lásku

Alessandra Torre

Mystery Press

Nathan Dumont je bohatý sexy fešák, který na potkání láme srdce. Candace Tapersová je tanečnice v nočním baru, které hrozí, že ji zavalí hora nezaplacených účtů. Jak už to tak v podobných příbězích bývá, tyhle dva rozdílné světy se jednoho dne protnou. On potřebuje ji. Ona potřebuje jeho. Každý má své vlastní důvody. A když podepíšou manželskou smlouvu, začnou žít dvěma životy. Jeden patří očím veřejnosti, druhý se odehrává za zavřenými dveřmi Nathanova sídla. A Candace se začne ptát: Kde je Nathanova snoubenka, která před lety zmizela? Jaké cíle skutečně sleduje její pohádkový manžel? A jakou roli v nich hraje ona sama? Jde o pouhý chladný kalkul, o tělesnou vášeň, nebo skutečně uzavřela „smlouvu na lásku“?

Foto: se souhlasem Mystery Press

60c8a321af5c3obrazek.pngSedm způsobů jak se radovat z jídla

Michal Hugo Hromas

XYZ

Objevte světové chutě a vraťte se ke kořenům tradičního stravováníJednoduché a tradicí prověřené. Právě takové jsou oblíbené recepty kuchaře a publicisty Huga Hromase! Ve svém vyprávění vás provede sedmi způsoby, jak připravit jídla inspirovaná rozličnými kuchyněmi, které navštívil: od filmového natáčení na Sahaře přes Itálii, Ukrajinu a Španělsko až na dvorek domku na Křivoklátsku. Poznáte tak pestrou paletu omamných chutí – to vše s osvědčenými recepty ze zeleniny, ovoce, obilovin a luštěnin.
Foto: se souhlasem XYZ

60cb2fba15bafobrazek.pngKrásné věci

Janelle Brownová

Cosmopolis

Jako malá toužila Nina po umělecké kariéře v New Yorku. Její sen se však nakonec rozplynul, a tak začala se svým přítelem Lachlanem okrádat zlatou mládež v Los Angeles. Měla k tomu ostatně ty nejlepší předpoklady: i její matka byla totiž zkušená podvodnice.
Když se ale matce vrátí rakovina, musí jinak rozvážná Nina jednat velmi rychle, aby sehnala peníze na drahou léčbu. Rozhodne se tedy vydat i s Lachlanem k jezeru Tahoe do sídla Stonehaven, kde žije mladá dědička Vanessa, a uskutečnit tam svůj dávný plán.

Foto: se souhlasem Cosmopolis

60c8a3ee99fa0obrazek.pngKdyž se vosy vyrojí

Marie Rejfová

Mystery Press

Jakmile se svérázná učitelka Josefína Divíšková rozhodne uspořádat letní výtvarný kurz na statku pod zříceninou hradu Krákorec, nečeká, že by se mohlo přihodit něco vážnějšího než dva týdny nudy zpestřené nanejvýš hašteřením důchodců bez jakéhokoli talentu. Když je však nalezena mrtvola jednoho z frekventantů, pochopí, že má o zábavu postaráno. Kdo je vrahem? Někdo z obyvatel statku, zejména pak alkoholu a metalu holdující majitelův syn Pavel? Nebo snad některý z účastníků kurzu? A co Jezevec Kid – podivínský tramp, který se po letech vrací do brodských lesů?

Foto: se souhlasem Mystery Press

60c8a4b4af33aobrazek.pngKaždý (se) počítá

Kristin Roskifte

Portál

Na počátku není nikdo. Nula. Na konci je skoro osm miliard lidí. Potkáváme se doma, v lese, na závodech, svatbách, v parku, v dopravní zácpě, na demonstraci, na pláži u vody. A pokud ne, tak se, doufejme, zase brzy potkávat budeme.
Každá strana či dvoustrana knihy je zaměřena na počítání. Každé číslo v knize je doplněno krásnými a vtipnými ilustracemi a doprovodnými otázkami založenými na hledání v obrázku, ale i na sociálním čtení, vymýšlení příběhu, snění, fantazii). Všichni žijeme na jedné planetě, každý jsme jedinečný, každý (se) počítá. A jedním z nich jsi ty! Kniha ve světě získala Cena Severské rady za literaturu, cenu za nejhezčí vizuální zpracování, nejhezčí knihu roku 2018, byla přeložena do více než 20 jazyků. Kniha je určena dětem od 5–10 let.
Foto: se souhlasem Portál

60cb3637231f3obrazek.pngNaše prasátko potřetí

Jaromír Plachý

Meander

Jaromír Plachý je plachý výtvarník a animátor slavných počítačových her, ale taky táta malého a vůbec ne plachého Pepíka. Právě pro něj a podle něj vznikaly první obrázky do série leporel Naše prasátko. Prasátko si hraje, objevuje, papá, cáká, pomáhá rodičům… ale hlavně řádí stejně jako každé malé dítko! Prohlížejte si a vyprávějte podle knížky vlastní podobné příběhy se svými líbeznými i nezvedenými děťátky!
Foto: se souhlasem Meander

60cb3700c8a05obrazek.pngMokrozem/Suchozem

Engler, Michael

Portál

Lamar žije v zemi neustálého deště. Se svou slepičkou Dolores zase konečně chtějí vidět zpoza mraků slunce. V zemi sucha má oproti tomu Neneh a její lišák slunce plné zuby, vždyť odpaří i poslední kapku vláhy. Potřebují vodu! Všichni čtyři se vydávají na cestu různými směry a dobrodružství s překvapivým výsledkem začíná pro oba hlavní hrdiny…
Obrázková dvojkniha o klimatu, útěku a přicházení, cílech a vizích, přátelství a víře v sebe samého.

Foto: se souhlasem Portál

Zdroj informací: zmíněná vydavatelství a nakladatesltví: Albatros, Meander, Portál, Host, Cosmopolis, Mystery Press, Vyšehrad, XYZ, motto

Reklama