Děkuji čtenářce s nickem Dimsy a doufám, že svým vtipným příspěvkem vyprovokuje k psaní i ostatní. Jak se dočtete níže, nemusí být oblíbená věc zrovna vaše. Téma si můžete uchopit po svém. A pokud si nevzpomenete na oblíbenou, určitě se ve vašem životě objevila nějaká nenáviděná, kterou vás někdo nutil nosit a vy jste z toho měla trauma.

Nemohu nevzpomenout na mého otce, který taky rád nosil oblečení, dokud ho pohromadě držela byť jen jediná nitka. Můj otec si vždycky zamiloval nějakou příšernost, kterou rád nosil, a maminku tím strašně štval. Vyhodit hned mu to nemohla, a tak se uchýlila ke lsti. Pomalu tu odpornou věc zasouvala dál a dál do skříně, v tomto případě do botníku, protože tady šlo o kecky.

Asi po půl roce, kdy se po nich nesháněl, je z botníku vyndala, zabalila do novin a zasunula docela na dno své skříně. A dál vyčkávala. Když se dlouho nic nedělo, předpokládala, že kecky upadly v zapomnění, a jednou ráno, když měli přijet popeláři, je vhodila do popelnice. Ještě zkontrolovala, zda popeláři opravdu přijeli, a usnula na vavřínech.

A to neměla dělat. Kolem páté hodiny se rozlétly dveře a v nich stál rozlícený otec: „Tys mně vyhodila kecky!“ hřímal. Maminka byla kapánek zmatená, protože si jasně pamatovala, že je házela do popelnice až po jeho odchodu do práce a těsně před tím, než přijeli popeláři. „Jak to víš?“ zašeptala. „Tak se podívej z okna!“ přikázala hlava rodiny. Podívala se. Tenkrát si s čistotou ulic popelářští pracovníci nedělali velkou hlavu a často po nich zůstala uprostřed silnice kupička, většinou popela. Tentokrát však na vrcholu té kupky trůnila tátova kecka.

Dimsy

Váš příběh mě moc pobavil a vybavil mi vzpomínku na mého tátu. Z toho vašeho jde až strach a je vidět, že má obrovskou autoritu.

Tak co tomu říkáte, milé ženy-in? Nezkusíte si i vy vzpomenout na nějakou oblíbenou nebo nenáviděnou věc a napsat nám o ní? Dárky - vtipná kniha od Haliny Pawlowské a vlasová kosmetika - stále čekají na nejllepší autorky příspěvků.

Posílejte nám příhody, vzpomínky nebo vtipné situace, které se týkají oblíbeného nebo nenáviděného oblečeníTéma je široké, tak neváhejte. Dnešní vydání je i ve vašich rukách.

redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama