6239b75300a2bcl.jpg
Foto: Presscode

Zatímco postavy ve Hře o trůny jedna po druhé umíraly, Peter Dinklage alias Tyrion Lannister byl jednou z těch, která to dotáhla až na konec poslední série. Určitě k tomu přispěla i hercova oblíbenost u diváků. A jejich pozornost se nyní bude snažit získat znovu. Dnes má totiž v českých kinech premiéru dramatický muzikál Cyrano, v němž hraje hlavní roli.

Hlavní hrdina se bude snažit dobýt srdce půvabné Roxanne, kterou ztvární Halley Benet. Režie se ujal všem dobře známý Joe Wright, jehož předchozí filmy jako Pýcha a předsudek, Pokání, Anna Karenina či Nejtemnějšího hodina patří k nejlépe hodnoceným romancím. Hudba v jeho dílech hraje neodmyslitelnou roli. A jinak tomu nebude ani u Cyrana. Mnoho kritiků ho označuje ze nejlepší snímek roku. Získal již řadu nominací na filmové ceny, mezi jinými i na Zlatý glóbus v kategorii „Nejlepší herec v hlavní roli“ a „Nejlepší muzikál nebo komedie“. 

V dalších rolích se představí Ben Mandelsohn, Kelvin Harrison Jr., Monica Dolan a další. Scénář se drží divadelní hry od Edmonda Rostanda a hudba vznikla u bratrů Bryce a Aarona Dessnerových.

Zdroje: ČSFD, Wikipedia, tiskové materiály