Ve španělském městě Pamplona odstartovaly tradiční běhy s býky, kteří jsou každoročně vpouštěni do ulic v rámci tradičních oslav svátku svatého Fermína. V místních nemocnicích skončili čtyři poranění muži...

Několik tisíc běžců se vydalo do úzkých ulic severošpanělského centra autonomní oblasti Navarra. S hlasitým křikem většina z nich mohutným zvířatům úspěšně unikala, v jedné z ulic se však po útoku turů ocitlo na zemi hned několik mužů.

ccc

Býčí běhy jsou součástí svatofermínských oslav, jejichž tradice sahá do 16. století a rozvinula se z původně obyčejného přesouvání býků do arén před konáním večerní koridy. Od roku 1911, kdy se začaly vést oficiální záznamy, přišlo při riskantních bězích ulicemi Pamplony 15 lidí o život.

Po závodě zamířili býci do místní arény, kde je večer v souladu s tradicí sprovodili ze světa toreadoři.

Proti tradičnímu běhu protestují ochránci zvířat i veřejnost, zatím ovšem neúspěšně. Hrdí obyvatelé Pamplony, hlavního města španělského autonomního společenství Navarra, se svého tradičního běhu nechtějí v žádném případě vzdát.

dccc

Zdroj foto: http://en.wikipedia.org/wiki/Running_of_the_Bulls

Jaký pohled na běhy s býky máte vy? Jedná se o pouhé týrání nebohých zvířat, či dodržování tradice, na kterou mají tamní obyvatelé jednou za rok právo?

Reklama