AKTUALIZUJEME Zemský soud v rakouském Sankt Pöltenu shledal Josefa Fritzla, který ve svém domě 24 let věznil a znásilňoval svoji dceru a zplodil s ní sedm dětí, vinného ve všech bodech obžaloby a odsoudil jej na doživotí. Co má na svědomí?

Vražda: Jde o smrt jednoho z dvojčat, která Elisabeth Fritzlová porodila v roce 1996. Chlapec začal krátce po porodu modrat, ale Fritzl odmítl přivolat lékařskou pomoc. Dítě po zhruba 70 hodinách zemřelo. Fritzl jeho tělo spálil. Za vraždu mu hrozí doživotí.

Znásilňování: Podle obžaloby Fritzl svou dceru, kterou věznil v letech 1984 až 2008, pravidelně sexuálně zneužíval. Za to může být potrestán 15 lety vězení.

Krvesmilstvo: Fritzl ho páchal ve stejném období jako znásilňování. Hrozí mu trest až jeden rok.

Zotročování: Fritzl svou dceru Elisabeth po dobu jejího věznění držel ve sklepě, po určitou dobu navíc spoutanou. Za to mu hrozí až 20 let za mřížemi.

Vyhrožování násilím: Podle obžaloby Fritzl své dceři Elisabeth a později i jejím dětem mezi srpnem 1984 a dubnem 2006 opakovaně vyhrožoval, že odpálí výbušniny nebo na ně pustí plyn, pokud se pokusí o útěk. Může za to být potrestán až pěti lety vězení.

Omezování osobní svobody: Elisabeth a tři z dětí, které s ní zplodil, držel Fritzl v zajetí ve sklepním úkrytu. Hrozí mu za to 10 let vězení.

Třiasedmdesátiletý Josef Fritzl se přiznal ke všem ze šesti bodů obžaloby – včetně vraždy dítěte a zotročování.

Reklama