Ten, o kterém nikdo neví, co vlastně dělá
Tento typ člověka chodí neustále po kanceláři s hromadou papíru a tváří se naprosto zaneprázdněně. Když se s ním dáte do řeči, utne vás uprostřed věty s tím, že už musí běžet, protože mu stojí práce. Zvláštní na tomto člověku je ovšem skutečnost, že sice pořád pracuje, ale nikdo nevidí výsledky. A jeho kolegové nemají tušení, co vlastně celé dny dělá.

6360f24d7c1c3obrazek.png
Foto: Shutterstock

Ten, který se tváří, že něco dělá, ale všichni vědí, že nedělá nic
Na tuto osobu má většinou spadeno celá kancelář. Zejména potom lidé, kteří zastávají stejnou funkci, a tak moc dobře vědí, jaká je náplň práce a jaké mají být její výsledky. Dotyčná osoba má plnou pusu řečí o svém pracovním nasazení, ale reálné výsledky dost zaostávají, a když se jí podíváte přes rameno do počítače, pravděpodobně uvidíte, jak hraje onlinovku nebo jen tak brouzdá po internetu.

Ten, který nezavře pusu
Komunikace je v kolektivu důležitá a utužuje vztahy, ale někteří lidé jsou komunikativní až extrémně. Zatímco se snažíte soustředit na práci, od začátku až do konce pracovní doby vám vykládají, co měla jejich kočka ke snídani a jaká byla následně konzistence jejích výkalů či podobné informace, bez kterých prostě nemůžete být.

Ten, který má těžká rána
Ráno se do kanceláře doslova přišourá a jeho prví kroky vedou ke kávovaru. A to přesto, že jeden šálek už stihnul vypít po cestě do práce. Místo odpovědi na pozdrav jenom nevrle zamručí a nějakou dobu jen tupě zírá do počítače, a trénuje tak spánek s otevřenýma očima. Pookřeje až kolem jedenácté dopoledne.

Ten, který o všech všechno ví a nebojí se to použít
Drbna mužského či ženského rodu se najde asi v každém pracovním kolektivu. Sonduje informace, nasává je jako houba a potom je šíří dál. A aby bylo jeho/její povídání pro ostatní dostatečně zajímavé, sem tam si něco přikrášlí nebo dovymyslí.

Ten, který se snaží zavděčit šéfovi
Být s šéfem zadobře je fajn, ale přehnaně tlačit na pilu už tolik ne. Pro pozornost a uznání svých nadřízených jsou někteří ochotní udělat cokoli. Švestičkami ze zahrádky to začíná a bonzováním na kolegy většinou pokračuje.

Ten, který nevoní
Někdy za to dotyčná nebo dotyčný nemůže, protože má zkrátka tak výrazný odér, že ho nezakryje ani luxusní parfém. Dost často je to ale důsledek chabé osobní hygieny nebo rezignace na deodoranty, antiperspiranty a další bojovníky proti pocení. Jakmile jenom projde kolem místa, kde sedíte, okamžitě otevíráte okno, i když je venku několik stupňů pod nulou.

6360f258639afobrazek.png
Foto: Shutterstock

Ten, který nebere nic vážně
Neustále odlehčuje atmosféru, střílí jeden vtip za druhým a terčem jeho fórků se často stávají i kolegové. Mít v kanceláři komika, díky kterému se zasmějete a odreagujete od práce je osvěžující, ale také existuje riziko, že když půjde do tuhého, nebude vnímat vážnost situace.

Ten, který patří mezi inventář
Ve firmě je snad od jejího založení. Pamatuje, jaké to bylo dřív a zažil několik desítek kolegů. Pracovní nasazení ovšem už dost často není, jaké bývalo. Věci často zlehčuje, není motivovaný a brání se změnám.

Zdroje: autorka článku

Čtěte také:

Reklama