636cf43184cfaobrazek.png
Foto:Shutterstock

Melanie Gaydos

Přezdívá se jí "Nejprovokativnější modelka na světě", trpí velmi vzácnou genetickou vadou, a přesto se díky své odvaze postavit se klasických standardům krásy proslavila po celém světě. Narodila se v roce 1990 v USA se vrozenou ektodermální dysplazií. Tato nemoc se projevuje například tím, že dotyčnému nikdy nenarostou vlasy nebo obočí a špatně se vyvíjí i zuby, nehty nebo kosti. Melanie se do povědomí dostala díky klipu německé skupiny Rammstein – Mein Herz Brennt a její alabastrová pleť, štíhlá postava a velmi nevšední obličej z ní dělají étericky působící bytost.

Bára Fialová

Podobně křehce působí i Bára Fialová, Češka, která vyhrála soutěž Pure Models v roce 2018 a objevila se na přehlídkách Gucci. Italský dům módy si ji velice oblíbil právě díky jejímu neobvyklému vzhledu a zrzavým vlasům. Bára zaujala i návrhářku Vivienne Westwood. Její rodiče si na to prý stále nemohou zvyknout, že je jejich trochu zvláštní dcera modelkou...

Maria Tyelna

Možná až trochu mimozemským vzhledem oplývá modelka Maria, u které vás zaujmou hlavně její oči. Ty totiž mohou působit jako zvětšené Photoshopem. Ukrajinská modelka Maria je ale člověk z masa a kostí, kterou si žádají na svých přehlídkách i velké módní domy, jako jsou Nina Ricci, Givenchy, nebo YSL.

Winnie Harlow

Winnie je pravděpodobně nejslavnější představitelkou autoimunitního onemocnění vitiliga, které se projevuje světlými skvrnami nepravidelných tvarů na kůži. I přesto, že se jedná o estetickou vadu, Winnie z ní udělala svou přednost, která z ní dělá jedinečně nádhernou a exotickou ženu. Ač se setkala v minulosti se šikanou, televizní show America´s Next Top Model ji přivedla k prvním velkým zakázkám, po kterých se vypracovala až na úplný vrchol modelingové kariéry a nyní je nejen modelkou, ale i novodobou ikonou.

Kelly Mittendorf

Androgynní vzhled, hranatý obličej, velmi výrazné lícní kosti i jasné modré oči šikmého tvaru, to vše dodává modelce Kelly na neobyčejnosti. Ne každý fotograf či módní dům ale touží po oslnivé kráse… 

Maeva Giani Marshall

"Difference is beautiful", tedy odlišnost je krásná, má francouzská modelka Maeva napsáno na svém Instagramovém profilu. Výrok, který by se mohl podepsat pod celý tento článek. Maevin obličej je posetý pihami, které jí odlišují od většiny. I přesto se právě její tvář již několikrát ocitla na titulkách módních časopisů.

Zdroj: autorka článku, super.cz, fashionmagazin.cz, Elle

Reklama