Džíny snad nechybí v žádném šatníku. Vyjma mé matky bych ve svém okolí nenašla jedinou ženu, která džíny nikdy neměla na sobě. No řekněte sama, kolikatery jste vystřídala, prošoupala, rozedrala i oplakala? Kolika džínovými styly už jste prošla?

Však se také návrháři snaží, abychom stále toužily po nových a nových trendech. Vymýšlejí si na nás různé fígle: Snižují nebo zvyšují pasy, zužují a rozšiřují nohavice, šisují nebo nechávají tmavé, devastují, nebo naopak zdobí... Co myslíte, jaké jsou teď nejžhavější džínové trendy?

Mohu vás uklidnit, naštěstí je z čeho vybírat. Abych je demonstrovala na skutečných ženách, sáhla jsem po osvědčeném módním barometru. Takže nebudu zdržovat dlouhými řečmi, přehlídka džínového stylu hvězd může začít.

Džíny skinny

Volně řečeno jako druhá kůže. Džíny těsně obepínající nohy se už pár let drží. Aby se dosáhlo maximální přilnavosti, jsou většinou z elastické džínoviny, takže nejsou nepohodlné.

Komu sluší? Štíhlým a dlouhonohým.

Co k nim nosit? Aby vynikla útlá silueta, hodí se k nim volnější vršky.

skiny

Chlapecké

Vypadají, jako byste si je vypůjčila od přítele nebo staršího bráchy.

Komu sluší? Pochopitelně že ženám s chlapeckou postavou. Podmínkou není tolik celková štíhlost jako útlé boky.

Co k nim nosit? Aby si vás nikdo nepletl s klukem, volte raději vršky, které působí žensky.

boy

S vysokým pasem

Vzpomínka na osmdesátá léta se vám možná příčí, ale budiž nám útěchou, že džíny s vysokým pasem mají do nenáviděných mrkváčů hodně daleko. Jejich nespornou výhodou je, že prodlužují nohy. Vezmete je na milost?

Komu sluší? Všem ženám, které nemají vystouplé břicho a široké boky. Výhodu mají ty, které se mohou pyšnit vosím pasem.

Co k nim nosit? Když zdůrazněný pas, tak rozhodně všechno, co se dá zastrčit do kalhot. Od košil přes halenky až po trička.

jj

Nad kotníky

Džíny ve zkrácené délce jsou tuto sezonu opravdu hitem. Nebudou mít jistě masovou oblibu, ale určitě si svoje fanynky najdou.

Komu sluší? Nejlépe vypadají na dlouhonožkách, protože opticky zkracují, takže si jich užijí spíš vysoké ženy a dívky než malá píva.

Co k nim nosit? Rozhodně vysoké podpatky. Podobně jako džíny skiny vyniknou tyto úzké kalhoty s volnějšími halenami a topy

ff

Bílé

Už vás omrzela modrá a chtěla byste změnu? Letos rozhodně nic nezkazíte bílými džínami. Ale pozor, nemusí být jen z bílé džínoviny. Mohou vypadat i tak, jako byste je vymáchala v silném odbarvovači. Takže si je vlastně můžete sama vyrobit doma z nějakých modrých. Ty vás přece už nebaví, ne?

Komu sluší? Je známo, že bílá barva rozšiřuje, takže zvažte, jestli tento efekt můžete potřebovat.

Co k nim nosit? Záleží na tom, jaký mají střih. Tomu podřiďte vršek, protože jinak k bílé ladí všechno. Zde máte inspiraci.

bbb

Klasika

Nejste na žádné velké výstřelky? Pak by pro vás mohly být vhodné klasické džíny. Střihem připomínají spíš „normální“ kalhoty a jsou tak trochu usedlé, ale hodí se všude tam, kde byste v běžných džínách vypadala nepatřičně. Mají velmi femininní charakter.

Komu sluší? Záleží na tom, jak mají široké nohavice, ale v zásadě by měly slušet všem postavám.

Co k nim nosit? Všechno, co se hodí ke klasickým kalhotám. Nejlépe vypadají se sakem. No prostě klasika.

dd

Vybrala byste si? Který střih je vám nejbližší? Který nosíte nejraději? Který už jste měla na sobě a řekla jste si: nikdy více? Které z těchto typů byste na sebe nikdy neoblékla?

Reklama