Moje první těhotenství začalo všeobecně známou ranní nevolností. Jenže já nezvracela pouze ráno, ale celý den, a to hned čtyři měsíce. Toaleta se stala mým denním přítelem, protože ještě abych ji nenáviděla, to bych se z toho mohla zbláznit!  Vlastně jsem se i kolikrát divila, že to malé uvnitř  ještě nevyskočilo taky, ale drží se a má se skvěle přesně podle zdravého vývoje.
Nejhorší byly moje chutě, protože většinou jsem neměla náladu pozřít vůbec nic. Stačil pohled do lednice a tam ležel kus sýra, papriky nebo jogurt, a musela jsem běžet. Třetí a čtvrtý měsíc se chuťové požadavky trochu uvolnily a dožadovaly se jednoho druhu, to vydrželo celý týden a zase nadešla změna. Takže to u nás vypadalo dost bláznivě, protože jsem ráno řekla muži, jestli by mi nekoupil žlutý meloun, protože jinak umřu. On souhlasil, ale když přijel z práce, zjistil, že meloun zapomněl koupit. Podívala jsem se na něho a s povzdychem prohlásila, že to tedy nevadí. Jenže on uznal, že vadí, a tak se sebral a jel znovu do města pro žlutý meloun.
No ale ke konci týdne už musel sníst meloun sám, protože já už ho nemohla přejet ani prstem se zavřenýma očima. Začal mi nový trend – kuře na špejli v saté omáčce s hranolkami. Každý den jsme to museli kupovat u Číňanů, protože jinak bych nic nejedla a i lékař radil, že něco jíst musím, protože jinak by nebylo co zvracet.
No a tak se mi samozřejmě i tohle přejedlo a následovaly různé týdny – sladkého popcornu (ten jsem se neodvážila znovu jíst dodnes, nevím proč), jahodových koláčů, krupicové kaše se skořicí a také jeden jablečno-hruškovo-švestkový týden.
Na začátku pátého měsíce se vše dostávalo do normálu, a ač to ze začátku nevypadalo, nakonec jsem přibrala 25 kilo. No a dodnes je mám, i když porod už je dávno za mnou. Asi tělo nechce znovu prožít to zákeřné vyprazdňování... :)

Hezký den přeje 
Margaretka


Milá Margaretko,
ani nevíte, jak vám rozumím. Byla jsem na tom stejně. Jen s tím rozdílem, že jsem netrpěla žádnými chutěmi. A tak jsem se na ně těšila :-)

Reklama