Myslela jsem, že na dnešní téma ani nebudu psát. Já jsem v v manželství vcelku spokojená, i když jsou chvíle, kdy bych manžela zabila(ještě, že nyní na to myslí i trestní zákoník, že ženská snese hodně, ale ne všechno).

Manžel málokdy přizná svoji chybu a většinou za všechno mohu já. Někdy něco řeknu, nebo udělám a nebo zase neudělám, aniž bych si byla vědoma , že se to pána tvorstva dotkne. Většinou jsou to prkotiny, nad kterými by jste mávli rukou. Jenže u nás je dusno. Napřed se pohádáme a pak manžel přestane komunikovat, a to mu vydrží týden i déle. Úplný paradox.

Před lety jsem byla ve škole v přírodě s dcerou a vnukem. Manžel dělal u dcery v bytě nějaké úpravy. Pak se rozhodl, že si zajede něco nakoupit. Jenže před nákupním střediskem do něj bouchnul taxikář, tak byl pěkně naštvaný a samozřejmě si k jídlu už nic nekoupil . A nato ještě zjistil, že odešel z bytu od dcery a zapráskl si tam jak klíče od našeho bytu, tak klíče od jejího bytu. Mobil měl doma, tak musel do našeho bytu lézt přes sousedův balkon. Potom mě volal, co se stalo a jestli může vložku u dcery odvrtat a vyměnit. Tak jsem mu řekla, že se jí půjdu zeptat. Jelikož vyučovala, tak než jsem za ní došla a vyřídila to, trvalo to asi 30 minut. Jenže ouha, to se manželovi již zdálo dlouho, a že jsem se prý na něj vykašlala. A potom mě mobil již nebral.Tak mu volala dcera a řekla mu, že její přítel má klíče a přijde mu otevřít. Všechno si zavinil sám, já byla 300 kilometrů daleko, ale stejně jsem za to mohla. Když jsme se vrátili domů, ani pro nás nepřijel k autobusu. A takových různých situací za 40 let, co jsme spolu, by bylo hodně.

Jinak je pracovitý. Celý život pracuje na směny a ještě dělal brigády a přesčasy. Rodinu vždy finančně zajistil.Obě děti vystudovaly vysoké školy. Děti a vnoučata má rád. Vnoučata rozmazluje a je to jejich zlatý dědědeček. Nikdy mě manžel nekontroloval za co a kolik jsem utratila peněz. Chod domácnosti je na mě. Manuálně je zručný a většinou co je třeba si udělá sám.

Na jednu stranu je to milionový člověk, který má svoji rodinu rád a na druhou stranu je na zabití. Dadma

Po čtyřiceti letech? Krásný vztah. A že je manžel urážlivý a týden nemluví? Co ho pořádně zlechtat? Simona

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Napište nám, jaký je ten váš nejmilejší. Jakými vás vytáčí zvláštnostmi? Čím se liší od ostatních? Čekáme na adrese:

redakce@zena-in.cz

Reklama