Sice si uvědomujete, že se nemáte vůbec špatně, ale i tak máte pocit, že jako naschvál neustále potkáváte lidi, kteří jsou na tom lépe než vy? Vždyť kdo si může dovolit jezdit čtyřikrát ročně na dovolenou, kupovat si každý měsíc značkové oblečení a ještě mít dostatek peněz na každodenní vysedávání v restauracích?

Možná tito lidé nemají o tolik vyšší plat než vy, nemají druhé zaměstnání ani nepracují každý týden 10 hodin přesčas. Existují totiž i jiné možnosti, jak si našetřit, než delší nebo tvrdší prací, a některé si můžete dokonce užít. 

Tipy, jak ušetřit:

1) Snižte vaše platby

Objevte způsob, jak pohodlně pokrátit vaše výdaje za pojištění, hypotéku, energie a další služby. Klíčem ke slevě je získat přehled o jednotlivých nabídkách na trhu a vybrat si tu nejvýhodnější. K tomu můžete využít například portál Porovnej24.cz. Kromě finančních služeb umožňuje platforma srovnat i například ceny elektřiny nebo plynu. Jeho uživatelé mají šanci srovnáním cen všech produktů ročně ušetřit až 43 556 Kč. Za takovou sumu si už můžete dopřát krásný odpočinek v nějaké exotické destinaci.

Na Porovnej24.cz můžete získat:

  • Povinné ručení od 1800 Kč
  • Úsporu až 9157 Kč ročně na elektřině
  • Životní pojištění od 180 Kč měsíčně

2) Hledejte alternativy

Před nákupem zboží či služeb si položte následující otázky:

  • Není to u konkurence levnější?
  • Nestačila by mi levnější alternativa?
  • Nemůžu si to zařídit sám a zadarmo?
  • Nevyplatilo by se mi s nákupem počkat?

Vaše vysněná dovolená v Dubaji nemusí nutně stát desítky tisíc. Pokud se porozhlédnete po různých alternativách, můžete cenu srazit klidně na polovinu! Díky levnější cestovní kanceláři, akčním letenkám nebo termínu mimo hlavní turistickou sezónu seženete dovolenou, která může stát jen zlomek původní částky.

3) Dělej, co tě baví a nech si za to zaplatit

Mnoho koníčků se dá zpeněžit, zamyslete se, jestli vaše záliby nemají hodnotu i pro někoho dalšího? Nemusí jít jen o materiální věci, které ve volném čase vyrábíte, zpeněžit se dají třeba i vaše fotografie. Pokud rády sportujete, můžete začít trénovat děti nebo pořádat lekci jógy nebo kruhového tréninku pro ženy z vašeho okolí.

Lidí, kteří nemají rádi sériovou výrobu, je v dnešní době spoustu, jít proti proudu je prostě in. Zájemce o vaše originální ruční výrobky určitě najdete, vyzkoušejte třeba platformu Fler.cz. Své fotografie zase můžete nabídnout za poplatek na některé z mnohých fotobank.

4) Nebojte se zainvestovat do kvality

Dívat se jenom na to, co je zrovna nejlevnější, nebývá vždy správnou strategií. Proto při nákupu zvažujte poměr cena/kvalita. Existuje totiž mnoho situací, kdy levné výrobky přináší spoustu následných problémů.

Při nákupu z autorizovaných obchodů se nemusíte bát například odmítnutí reklamace z neoprávněných důvodů a podobných jednání. Kvalitní produkty navíc vydrží déle, než levnější alternativy. Pokud tedy vyhlížíte nové boty nebo kabelku, radši si tisícovku připlaťte a vyberte si kvalitní kožený výrobek, který vám vydrží daleko víc sezon, než levné věci za pár stovek. Proto si radši při nákupu připlaťte za kvalitu, vyšší prvotní náklady se v dlouhodobém měřítku vyplatí.

5) Stravujte se doma

Zdá se to jako malá částka, ale pravda je, že pokud si vaříte doma a neutrácíte každý den za oběd v restauraci, ušetříte lehce i dva tisíce korun každý měsíc. Domácí strava má zároveň i další výhody, kromě dobrého pocitu z ušetřených peněz budete i přesně vědět, co jíte. Mnohem snáze si pak můžete pohlídat vyváženou stravu a kromě svého bankovního konta tak podpoříte i své zdraví.

Reklama