Milé čtenářky,

hledáte editora? Někoho, kdo by jako vždy prozářil váš den, naplnil jeho smysl, poradil vám, ukázal správné řešení a nabídl pár vtípků k obědu? Tak toho tady mezi svátky nenajdete.

 

Vyhlásili jsme týden bez editorů!

 

Nikdo tady není. Je tu tma, zima, jen tu hučí počítače. Nádobí je umyté a odpadky jsou vynesené. Jen v zadní místnosti to trochu smrdí cigaretovým kouřem, protože Kačka si tu sama občas ráda zapálí (a já – militantní nekuřák, asi někoho jednou taky zapálím…). Mira poznamenává: Kačka nekouří sama, jsme na to dvě!!

 

Co budeme dělat, když nebudeme s vámi? Na to jsem se právě snažila ptát.

 

Radek odjíždí sám do jeskyně, kde bude držet hladovku a alkoholem zdokonalovat své buňky podle teorie stáda bizonů.

 

Klára si toho nebude všímat a odjede lyžovat na hory. Do Alp.


***

Co bude dělat naše grafička Kačka?
“Po oslavě Vánoc budu s přítelem tady v Praze a pak s ním jedu Kutná Hora – Olomouc – Kutná Hora – Praha, kde oslavíme Silvestra s kamarády a psy.

A do hospůdky se nechystáš?

“Chystám. Budu v hospůdce i doma.“


A na Staromák?

„Na Staromák určitě ne…“

***

A co ty, Verunko obchodnice?

„Těším se na chalupu, až budu s Tomášem lyžovat. Dostane totiž nové lyže. A doufám, že si letos užiju spousty pohádek a budu se válet.“

 

A Tomáš je synek?

„Tomáš je můj sedmiletý syn. A lyžujeme jen spolu, protože můj manžel pouze bobuje.“

 

Manžel pouze bobuje? A má nějaké aspoň speciální boby? Nebo má ty dětské s dvěma brzdičkami (to musí urvat, ne?)?

„Ne, má takové černé s volantem a ty jsou docela pevné, ale až pod tou jeho vahou rupnou, nevím, kde seženu nové. Tyhle jsou tak 15 let staré. Teď jsem už nikde tak festové neviděla.

Bude mít holt po ptákách.“

 

***

 

Copak bude dělat Iveta?

"Chtěla jsem o vánočních svátcích především odpočívat. Jenže! Zatím se zdá, že místo toho budu pořád jen cestovat. Vánoce s přítelem slavíme u mých rodičů v jižních Čechách, poté se vracíme do Prahy, abychom mohli odjet k jeho rodičům do středních Čech. Ověšeni dárky zakončíme s přítelem cestu opět v Praze, aby on mohl odejít v týdnu mezi Vánocemi v klidu do práce a já po dvou dnech jela opět směr jižní Čechy. No, a abych toho neměla málo, den před Silvestrem se s rodiči rozloučím, abych po hodině a půl opět mohla vystoupit na pražském Smíchovském nádraží. A co ten plánovaný odpočinek? Pokusím se o něj. Kde? Ve vlaku, v autobuse, v metru, během balení, vybalování…"

 
***

 

A ty, Miro?
„Budu si vyřizovat nové doklady, které jsem ztratila vinou mírné podnapilosti způsobené prozatímním šéfredaktorem Radkem Křížem, který nutil pít členky redakce alkohol na firemním večírku, a zároveň se zamýšlet nad délkou některých vět v mých článcích, protože prý odradí čtenářku číst text dále, když je souvětí na tři řádky, proto asi začnu dělat více teček mezi slovy, aby si čtenářky mohly více počíst a pochopily, co vlastně chci říci, a doufám, že se mi to, aspoň občas, podaří."

 

***

 

A Dana z obchodního?
V klidu a pohodě budu se synem u babičky v Jizerkách, pak se přemístíme na lyžování do Jeseníků.“

Tak to by pro představu o našem volnu mohlo stačit. Takže zase živě až 2. ledna 2006!
Těšíme se na Vás!

 

***

 

A stylová Dana?

Ta pojede tradičně do Podkrkonoší podpírat chalupu.
Když bude sníh, pojede lyžovat, když roztaje, pojede ne koně.
Ale na ty vlastně  pojede v každém případě.

 

***

 

A my se ptáme Markéty, kde Ty budeš o svátcích?

Se svým přítelem absolvuji kurs tantrického sexu a už jsem zvědavá na výsledky a případné následky.

 

 

Pozn.
O teorii stáda bizonů: Stádo bizonů se pohybuje rychlostí podle nejpomalejšího člena stáda. Proto vlci obvykle chytí toho nejpomalejšího člena, který je první na ráně. Tím se celková rychlost stáda zrychlí. Takže od Nového roku jsme bez šéfredaktora...

Reklama