Tyčové mixéry otevírají velmi široké spektrum jednoduchého a zdravého vaření. Pokud nevíte, co byste doma s tyčovým mixérem dělali, máme pro vás zajímavou zprávu. Společnost Philips přichází v červnu na český trh do vybraných prodejen se speciální promo akcí. Při nákupu jednoho z tyčových mixérů Philips si každý zákazník navíc s sebou domů odnese DÁREK v podobě speciálního dílu kuchařky od Lenky Požárové s příznačným názvem Což takhle dát si tyčák. Akce platí do vyprodání zásob.

philips„Kdo vlastní tyčový mixér, určitě dobře zná jeho familiérní přezdívku „tyčák“. Tak tedy, svůj první tyčák jsem si přála jako jeden ze svatebních darů, neboť jsem dobře tušila, že bude mým velkým kuchyňským pomocníkem. Mladá domácnost se často pere s místem a financemi a tyčák je skromný v obou ohledech. Ušlehat bílky nebo těsto na koláč, připravit bazalkové pesto nebo avokádové quacamole a hlavně rozmixovat krémové polívečky. Tyto pro mě základní kuchyňské činnosti jsem si s ním mohla dopřát i po odloučení z maminkovské kuchyně,“ prohlašuje hned v úvodu autorka nové kuchařky Lenka Požárová.

V rámci nejnovějšího dílu kuchařky Což takhle dát si tyčák speciálně připravené ve spolupráci s tyčovým mixérem Philips HR 1372 je zařazeno nejen několik praktických informací o tom, jak tyčový mixér pracuje, co vše umí a nabízí, ale také jak ho použít a co s ním nedělat. A samozřejmě je zde více než 40 receptů, od úvodních lehkostí přes polívečky, hlavní zakousnutí, sladkosti, pitíčka až po pomazánky a pesta

„Přiznám se, že jsem si dřív neuvědomovala, jak často ho používám. Až když mi jedna čtenářka řekla, že si ještě nemohla vyzkoušet má pitíčka nebo polívečky, protože nevlastní tyčák, uvědomila jsem si, že jsem vlastně tyčový závislák. Aha, ono se dá vařit i bez něj??? Tyčák se stal neodmyslitelnou součástí mé domácnosti,“ dodává Lenka Požárová.

Ukázka receptu z kuchařky Což takhle dát si tyčák:

Meruňkové koule s kešu oříšky

Meruňky zalijte vroucí vodou, odstavte a nechte 5 minut odstát. Sceďte a nechte vychladnout. Do sekací nádoby tyčového mixéru dejte meruňky, na čtverečky nalámanou čokoládu, kešu oříšky a zázvor. Nasekejte najemno, až se vše promísí do lepivé hmoty. Ze směsi vykrajujte lžičkou hmotu, ze které v dlaních vytvarujte kuličky. Každou posaďte do papírového košíčku. Můžete skladovat pár dnů v plastové krabičce.

Tip: Kuličky jsou výborné na zdravé mlsání i jako nápaditý dárek zabalené v celofánovém sáčku. Místo čokolády vyzkoušejte i marcipán. Meruňky, oříšky i zázvor koupíte v prodejnách se sušenými plody.

asi 25 ks
příprava 20 min.
200 g sušených meruněk
100 g bílé čokolády
100 g nesolených, nepražených kešu oříšků
60 g sušeného slazeného zázvoru

Tyčové mixéry Philips - bezšňůrové modely

Volnost a kreativita ve vaší kuchyni…

philipsNový bezšňůrový tyčový mixér Philips HR 1368 (NOVINKA jaro 2009) můžete mít díky akumulátorovému provedení po ruce kdykoliv a kdekoliv ho budete potřebovat. Je vybaven odnímatelných plastovým nástavcem s dvojitou čepelí, sekáčkem a šlehačem. Pro maximální bezpečnost při manipulaci tento model navíc disponuje bezpečnostním tlačítkem, které předchází nechtěnému spuštění mixéru např. při jeho vyjímání z nabíjecí základy. Během používání jistě oceníte anatomicky tvarovanou rukojeť z měkké gumy, praktickou odměrku s víčkem o objemu 1 litr nebo ochranný kryt čepele pro bezpečné uložení. Veškeré příslušenství včetně kovové osy je vhodné pro mytí v myčce nádobí.

philipsBezšňůrový tyčový mixér Philips Premium HR 1378 je vybaven odnímatelným kovovým nástavcem s dvojitou čepelí a XL sekáčkem s nožem na drcení ledu. Pro maximální bezpečnost při manipulaci je tento model navíc vybaven bezpečnostním tlačítkem, které předchází nechtěnému spuštění mixéru např. při jeho vyjímání z nabíjecího stojanu. Během používání oceníte i anatomicky tvarovanou rukojeť z měkké gumy a praktickou odměrku s víčkem o obsahu 1 litr. Veškeré příslušenství včetně kovových nástavců je vhodné pro mytí v myčce nádobí. Tyčový mixér Philips Premium je nejen maximálně účinný, ale také krásně vypadá. Hliníkové dekorativní prvky na předním panelu a na vrchní straně přístroje přinášejí působivý vzhled.

 Síťové modely

philipsVýkonné tyčové mixéry Philips HR 1372 a HR 1371 s příkonem 700 W nabízí pět rychlostí a tlačítko Turbo pro splnění skutečně všech individuálních požadavků. S dvojitou čepelí, odnímatelným kovovým nástavcem, vám umožní vychutnat si domácí stravu během několika sekund, aniž byste museli dělat kompromisy, pokud jde o funkčnost nebo design. Vyšší model HR 1372 je navíc vybaven i minisekáčkem, XL sekáčkem s nožem na drcení ledu (750 ml) a šlehačem. Oba tyčové mixéry jsou pak standardně vybaveny praktickým XL sekáčkem a odměrkou s víčkem o objemu 1 litr. Zdravé rodinné večeře, kaše, jednotlivé porce dětské stravy, vše je teď doslova dílem okamžiku.

philipsPonorné mixéry Philips HR 1366 a HR 1364 s příkonem 600 W nabízejí jednu rychlost a tlačítko Turbo. Vyšší model HR 1366 nabízí nástavec z nerezové oceli, přičemž kryt na čepeli zabraňuje vystřikování. Mezi příslušenstvím najdete odměrku o objemu 1 litru, XL sekáček a šlehač. Model HR 1364 je vybaven odnímatelných plastovým nástavcem s dvojitou čepelí, sekáčkem a šlehačem. Vše doplňuje praktická odměrka s víčkem o objemu 1 litr. Veškeré příslušenství obou modelů je vhodné pro mytí v myčce nádobí.

philipsVeškeré modely ponorných tyčových mixérů Philips lze zakoupit ve specializovaných prodejnách s elektrospotřebiči. Jejich orientační maloobchodní ceny jsou 2 599 Kč (HR 1368) 3 999 Kč (HR 1378), 2 699 Kč (HR 1372), 1 999 Kč (HR 1371), 1 799Kč (HR 1378) a 1 499 Kč (HR 1364).