Máme auto.Docela normální obyčejné auto jako mnohé z Vás.Já i manžel řídíme strašně rádi.O volant se doslova taháme. Ale jak měsíce a léta běží zjišťuji že o auto se starám více já.

Začalo to úplně nenápadně. Při náhodném otevření velkého TP jsme zjistili že technická našeho miláčka
končí za dva měsíce a je tedy potřeba dojít na technickou. "Půjdeš ty já nemám čas a ty jsi ženská tobě jí udělají snadno," řekl manžel a kouzelně se usmál.Kdo by odolal.

Na kontrole jsem nenechala nic náhodě a jako správná blondýna jsem dělala pořádně blbou.Po dvou hodinách jsem dřímala hrdě razítko na další dva roky. Tím starost o našeho miláčka padla kompletně na
mne. Opravna, servis, výměna pneu a další zcela banální starosti které "zvládneš určitě sama nejlíp".

Nedávno jsem se přistihla jak po uklizení a omytí auta otvírám kapotu a kontoluji brzdovou kapalinu, vodu do odstřikovačů a olej do posilovače řízení. Zarazil mne až kolemdoucí pán, že by mne doma také potřeboval.

Tak nevím, ale není auto doménou mužů? Pořád slyším jak jsou ženy řidičky skoro stejně dobré jako kloboučkáři, že si neumějí ani vyměnit kolo, parkovat, couvat, najít auto na parkovišti.....a pak najednou slyším "vždyť ty to zvládneš miláčku".

Co však neslyším je "dobře,že zajedeš a nakoupíš když dávají fotbal, děti k doktoru dopravíš, po oslavě mne podnapilého přivezeš, mamince dovezeš květiny, řemeslníkum dojedeš pro maltu.......

Nic naplat ženy jsou dobré řidičky a ti co ne, nejsou o nic horší než muži.
Větu "vždyť ty to zvládneš lépe než já" začínám nenávidět.

                         
____________________________________________________________

Reklama