hot

„Dáme si kafe, miláčku?"
„Tak jo."

Byla by to bezva idylka, jenže...

Problém je v tom, že prakticky než si stihnu byť jen sednout k tomu svému, je to jeho už dávno připraveno kdesi v útrobách ke strávení.

Marně hledám propálenou díru v místech kolem žaludku, kterou bych tam stoprocentně já měla. Takže svou kávu, kterou mám na dvě hodiny minimálně, stejně nakonec piju sama.

To samé je s polévkou. Zatímco já si foukám pomalu i rohlík, on snad má tu pusu z azbestu, nebo co.

Jak je možné, že drtivá část mužů má tolik v oblibě horké, skoro ještě vroucí věci, zatímco my ne? Když mám mluvit za sebe, tak bych si pokrm ani nevychutnala, kdybych měla rychle pracovat na tom, abych ho co nejdříve spolykala, a nezpůsobila si mnohačetné puchýře a popáleniny v dutině ústní. Jak z toho můžou něco mít?

Ze zmrzliny si nejraději dělám kaši

Nejen u teplých pokrmů upřednostňuji pokojovou teplotu. Já to například mám takhle i se studeným.

Prosím hruškový džus, ale bez ledu a vůbec, kdybyste měli něco, co je mimo lednici..." To je má nejčastější objednávka.

Jsem dokonce takový barbar, že pokud si dám zmrzlinový pohár, ač o studené vůbec moc nestojím, tak ho míchám tak dlouho, až je z něj nevzhledná kaše, která se skoro roztéká. To je pak pro mě nejlepší lahůdka, zatímco jiní mě pokládají tak trochu za prasátko.

Moje polovička naproti tomu schlamstne kornout zmrzliny do několika vteřin po jeho obdržení. Mně to zase pěkně teče po rukách.

Prý za to může Jin a Jang energie

yin-yangPodle starého východního učení mohou za upřednostnění i odolnost vůči teplu a chladu prastaré přírodní energie jménem Jin a Jang.

Zatímco jinová je ženská, chladivá a měsíční, pak energie Jang je podle této teorie energií mužskou - sluneční a teplou.

Převaha jedné z nich pak prý způsobuje preference, které jsme zmiňovali. Je to docela zajímavé, když připustíme, kolik moudrosti už známe například z feng shuej.

Jin a Jang - dvě síly, které na sebe vzájemně působí, a tím vzniká pohyb.

Jin - ženský princip, matka, země, noc, měsíc, voda, tmavá barva, stín, měkký, chladný, nízký, odpočinek, klid...

Jang - mužský princip, otec, vesmír, den, Slunce, světlá barva, světlo, tvrdý, vysoký, aktivita, pohyb... Tato kvalita se určuje vždy vůči něčemu. Například voda v potoce je jin vůči ohni, ale jang vůči stojaté vodě v jezeře, protože je v pohybu... Nic není jenom černé nebo bílé, v každé noci je vždy zárodek nového dne.

Jin a Jang znázorňuje neustálý pohyb. Tam, kde jin roste, jang klesá. Jeden bez druhého nemohou existovat, jeden druhému neustále dávají vzniknout a růst.

Tento základní princip můžeme najít v každé věci, v každé situaci, ve všem kolem nás. Všechno je neustále v pohybu, všechno se vyvíjí a mění. Neustálá proměna energie je vidět i na pěti prvcích - živlech. Jeden postupně přechází v druhý, tak jako zima pomalu ustupuje jaru, po kterém přijde léto...

Zajímavé, že?

Zkuste to také

Pokud budete chtít, TADY si můžete podle jednoduchého testu ověřit, jak na tom jste a která z energií ve vás převažuje. Úplně ideální podle odborníků je, když jsou energie ve vás vyrovnané, ale takové procento lidí je prý minimální.

Abych vám nepředávala zajíce v pytli, dělala jsem test také.

Nechci si tahat triko, ale zrovinka mně vyšlo, že mám energie skoro v rovnováze. To by trochu vysvětlovalo tu kaši pokojové teploty ze zmrzliny.

I když malinko, o pár procent u mě převažuje ta Jangová. Tedy jsem trochu víc chlap. To zase zřejmě vysvětluje, proč lépe snáším sucho a horko než vlhko a chladno. Možná na tom něco bude.

Jak jste na tom se studeným a teplým? Jak jste dopadli v testu?