...zřejmě říkají známí čtenářce SStream, ale není všechno zlato, co se třpytí. Často narazí na opravdu odstrašující případy, o kterých se dočtete v jejím příspěvku z domova i zahraničí. Někdy opravdu není co závidět. Posuďte samy, milé čtenářky

inu...i tohle má své stinné stránky.

Několik úsměvných zážitků z restauračních zařízení:

Restaurace Černý Orel, Telč

„Promiňte, tohle jídlo si paní neobjednala, přála si zeleninový salát“ (klientka obdržela smažené filé z pangassiuse v těstíčku, ze kterého olej nekapal, přímo tekl...)

„No ale to jste jako měli říct dřív, a salát stejně nemáme, a proč to nejí?“

„Tento pán ještě neobdržel hlavní jídlo a ostatní už dojídají dezert, mohla byste mi říct, co se děje?“

„No já nevím, máme tady tolik lidí a oni si ani neuměj pořádně objednat“

„Pokud mě zrak nešálí, jsme tady sami“

„Ale dyť je vás tolik!“

„Nealkoholické pivo už není, dala jsem jim desítku“

„Vy si snad děláte legraci, to jsou řidiči!“

„No a co jsem jako měla dělat?“

Chtěla jsem tu paní prostě zabít, do této restaurace jsme hlásili měsíc předem příjezd 20 lidí a žádali jsme je o luxusnější menu...

Zážitky jsou to barvité.

Stravování v různých restauracích není zrovna med. Jsem štěstím bez sebe, když se dostanu domů a vařím si sama. Odhadla bych, že cca asi jedna z deseti restaurací mi nezpůsobí střevní potíže. Snažím se vybírat „nejjistější“ jídla, ale drtivou většinou pohořím.

Asi ještě horší je to v Rakousku. Servis Vás chce zabít už při příchodu do restaurace a při prvním pohledu na jídelní lístek je Vám jasné, že je to jeden velký mrazák. V Rakouské restauraci střední třídy netuší, jak se dělá trojobal, nedělám si srandu. Takový dvakrát rozmražený řízek mě dostal do nemocnice na týden. Pokud budete ve Vídni, máte dvě možnosti: buď drahý Plachutta, kde si můžete být jisté jak skvělým servisem tak vysokou kvalitou jídla, nebo pak boudy s kebabem (je to chutnější, levnější a nic vám z toho nebude). Pak jsou ještě tzv.  Heuriger – jsou to místečka, kde se podávají jídla „vlastní výroby“, tudíž třeba domácí pomazánka (z běžně nakoupených surovin, ten pojem „domácí“ je o tom, že koupili máslo a vajíčka a SAMI to umíchali) či uzená masa a podobné výrobky farmářské produkce. Běžně nepodávají teplé jídlo. Taky Vám z toho nic nebude ale gurmánský zážitek (navzdory nákladům) nečekejte :-)

SStream

Děkujeme za vaše zážitky z domova i ze zahraničí. Určitě se hodí

Reklama