Patříte mezi milovníky polévek? Máme pro vás tip na jednu velice rychlou polévku plnou dobré sezónní zeleniny. Cuketa dodá polévce zvláštní svěží chuť a určitě oceníte, že polévka bude za chvilku na stole.

cuketovapolevka.jpg (161 KB)

Oblíbený recept, který zná snad skoro každý. Mezi lidmi koluje několik verzí receptu, ale liší se jen v detailech. Zkuste třeba ten náš. 

cuketak.jpg (121 KB)

Jedno z nejoblíbenějších jídel, které můžete připravit z letní úrody cuket. Letní oběd, který máte připravený za chvilku.

Uložit

Uložit

DSC_0056.jpg (136 KB)

Klasické podlouhlé cukety můžete vyměnit za ty kulaté a naplnit je masem a sýrem. 

cukety

Lehká a svěží letní pochoutka. To jsou tyto cuketové rolky, do kterých můžete zamotat libovolně ochucenou sýrovou náplň. Zkuste do Lučiny přidat špetku chilli a budete mít pikantní verzi. Vyměňte rozmarýn za bazalku a opět je chuť o trochu jiná.

Grilované cuketové rolky s Lučinou

Jamie Oliver je oblíbený kuchař, který vaří s lehkostí a velkou chutí. Jeho patnáctiminutové inspirace mě baví snad ze všeho nejvíce. Jednou z nich je i perfektní, šťavnatá vepřová panenka, plněná fetou. Dokonalým doplňkem je cuketa, ochucená chilli a koriandrem. Náš tip nejen na víkend.<

vepřová panenka

Dozrály vám na zahradě ostružiny a cuketa? My vám poradíme jak tyto dvě letní plodiny spojit do jednoho receptu. Upekli jsme totiž perfektně vláčný cuketový perník, který jsme dovedli k dokonalosti ostružinami.

cuketový perník

Víte, co dobrého můžete připravit z cukety? Třeba tento extra čokoládový dezert.

cuket7.jpg (77 KB)

Zdroj fotografií: Alena Kolaříková

Reklama