Na rakovinu kůže umírá rok od roku stále více lidí. Přesto bereme varování dermatologů před sluncem na lehkou váhu. Podle průzkumů se více než polovina lidí (55 %) před nebezpečným slunečním zářením nechrání vůbec nebo naprosto nedostatečně. Řada z nás například volí nevhodný opalovací krém.

Kůže si pamatuje každé spálení, nedostatečná ochrana před slunečními paprsky se projeví pigmentovými skvrnami, vráskami či sluneční alergií. Sluneční záření poškozuje kůži i hluboko uvnitř, což může vést až ke zhoubným nádorům. Proto je dobré výběr opalovacího krému nepodceňovat a poradit se s odborníky. „Rozhodně se vyplatí koupit si kvalitní opalovací kosmetiku. Není náhodou, že opalovací prostředky prodávané v lékárnách se umisťují na předních místech v nezávislých spotřebitelských testech. “ říká doktorka Lucie Šantavová z Lékárny AVE.

Prodlužte své opálení

Bioderma

Francouzská opalovací kosmetika značky Bioderma obsahuje patentovanou složku buněčné bioochrany. Ta bezprostředně chrání buňky před škodlivými účinky UV paprsků a současně stimuluje obranné mechanismy pokožky a chrání její DNA. Produkty Photoderm Bronz pak navíc aktivují, zintenzivňují a prodlužují přirozené opálení. V jednotlivých řadách Biodermy si vyberou lidé všech fototypů, značka myslí i na teenagery, kteří mají problémy s akné nebo na velmi citlivou dětskou pokožku. U vybraných produktů nabízí e-shop Lékárny AVE slevu až 65 %!
www.lekarnaave.cz/Pece-o-plet/bioderma/bioderma-photoderm

Vítězem nezávislých testů je opalovací kosmetika Ladival

Ladival

Ladival se vyznačuje specifickou recepturou a je nejprodávanější značkou opalovacích přípravků v německých lékárnách. U nás vyhrála tato opalovací kosmetika i v testování známého časopisu dTest. „Ladival neobsahuje konzervanty, parfémy, barviva ani chemické emulgátory. Obsahuje naopak kombinaci slunečních filtrů, které zaručují spolehlivou a okamžitou ochranu před poškozením a předčasným stárnutím kůže,“ vysvětluje Lucie Šantavová. Ladival má kromě nepřeberného množství ochranných faktorů také speciální řady určené pro citlivou pleť, alergickou kůži a pro děti.  Ladival nyní koupíte až o 30 % levněji na www.lekarnaave.cz/Pece-o-telo/opalovaci-kosmetika/ladival.

Pozor na předčasné stárnutí pleti!

Vichy

Ochrana před sluncem je důležitá kvůli škodlivému vlivu UV záření. Studie zaměřená na lesklou pleť odhalila nárůst produkce kožního mazu o 26%, byla-li pleť denně vystavena UV záření. „Řešením jsou opalovací přípravky 2-v-1, které pleť hydratují a zároveň v ní zadržují vodu, aby byla hebká a suchá na dotek. Tyto přípravky zároveň zabraňují předčasnému stárnutí sluncem příliš vysušené pleti,“ popisuje doktorka Šantavá z Lékárny AVE. Kosmetika Vichy nabízí kromě tělové řady také hned několik opalovacích gelů a krémů na obličej. V e-shopu lékárny Ave je nyní koupíte až o třetinu levněji: www.lekarnaave.cz/Pece-o-plet/vichy/capital-soleil

Reklama